R e k l a m a

„Czerwona kamienica”: Kiedy ewakuowani mieszkańcy będą mogli tu wrócić?

-

W weekend w pomieszczeniach parteru kamienicy przy ul. Floris 3 zostały wykonane podparcia podciągów, a w poniedziałek w godzinach popołudniowych ustawiono podparcie ściany na zewnątrz budynku od strony ul. Fischera. Ale to raczej nie koniec potrzebnych prac zabezpieczających.

W poniedziałek budynek ponownie oglądał powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, który czeka jeszcze na pełną ekspertyzę opracowywaną przez specjalistę na zlecenie administratora budynku (BZUK).

Ekspertyza techniczna ma wskazać przyczyny powstania uszkodzeń i określić jakie roboty budowlane należy wykonać, by mieszkańcy mogli wrócić do budynku. Przypomnijmy, że w piątek po południu lokatorzy czterech mieszkań znajdujących się w zachodniej części obiektu otrzymali zalecenie ewakuacji (dostali na to wówczas 3 godziny). Jak już informowaliśmy, na razie nie ma potrzeby wykwaterowania pozostałych mieszkańców zajmujących lokale mieszkalne w drugiej części budynku, od strony ul. Floris.

Dziś nie sposób przewidzieć, kiedy lokatorzy będą mogli wrócić do swoich domów. Bardzo wiele zależy od wyników ekspertyzy (możliwe, że zostanie dostarczona we wtorek) oraz zakresu koniecznych do wykonania prac zabezpieczających. Po ich zrealizowaniu inspektorzy z pewnością jeszcze bardzo skrupulatnie będą sprawdzali nie tylko konstrukcję budynku, ale także wszystkie instalacje, aby mieć pewność, że powrót mieszkańców jest rzeczywiście w pełni bezpieczny.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia