Judo. Brązowy medal Oliwii Wątorek z turnieju w Teplicach

-

Oliwia Wątorek, wychowanka Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni, jako reprezentantka Polski zdobyła brązowy medal w kategorii 57 kg na Międzynarodowym Turnieju Judo, który 19-20 września odbył się w czeskich Teplicach.

Oliwia w drodze do podium wygrała trzy walki. Przegrała tylko walkę o wejście do finału z Czeszką punktowaną na mistrzostwach Europy. W walce o 3. miejsce z zawodniczką z Ostrawy popisała się pięknym rzutem o-soto-gari, ocenionym na ippon (wyniki walk można zobaczyć TUTAJ).

Oliwia całe wakacje spędziła na obozach kadry narodowej i kadry wojewódzkiej. Jej sukces nie jest przypadkowy. To wynik ciężkiej pracy, zaangażowania i zdolności – mówi Sabina Bajda, dyrektor MOSiR Bochnia.

Trenerem kadry narodowej jest Tomasz Jopek.