2. liga koszykówki. Bochnianki przegrały na inaugurację. Emocje w końcówce – ZDJĘCIA, WIDEO

-

Zespół z Bochni przegrał u siebie dwoma punktami z Pałacem Młodzieży Tarnów w meczu inaugurującym rozgrywki w 2 lidze Koszykówki Kobiet. Bochnianki zawaliły końcówkę pierwszej kwarty i przez resztę spotkania musiały gonić wynik. Pod koniec prawie udało im się odwrócić losy spotkania.

12-punktową stratę, którą gospodynie miały po pierwszej kwarcie, dzięki swojej ambitnej grze całkowicie zredukowały nieco ponad minutę przed końcem meczu, doprowadzając wreszcie do remisu 61:61. Potem jednak dwa celne osobiste wykonała Debora Sajdak-Malec (w drugiej połowie poprzedniego sezonu grała w barwach MOSiR), co okazało się rozstrzygające dla rywalizacji.

Dla zdecydowanej większości zawodniczek bardzo młodej drużyny z Bochni (to głównie 16- i 15-latki) sobotni mecz był debiutem w rozgrywkach seniorskich. Był to również debiut w barwach MOSiR Bochnia dla trenera Pawła Michalika.

Tymczasem do rozpoczęcia sezonu szykuje się pierwsza reprezentacja Miasta Soli. Już za tydzień, 3 października, meczem przed własną publicznością z Wisłą Kraków, drużyna zadebiutuje w 1. lidze.

MOSiR Bochnia – PM Tarnów 61:63

W kwartach: 16:28, 14:14, 14:9, 17:12

Punkty dla Bochni: Zając 20, Mroczek 14, Gałek 8, Zębala 8, Cabała 6, Blum 4, Lekka 1.

Punkty dla Tarnowa: Sajdak-Malec 16, Śmiertka B. 13, Jaworska Ki. 10, Liszka 10, Maksymowicz 5, Ramian 5, Śmiertka K. 2, Jaworska Ko. 2.