R e k l a m a

Judo. Srebro zawodniczki MOSiR-u w zawodach Pucharu Polski

-

W niedzielę 4 zawodników sekcji judo Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pod opieką Sebastiana Serwińskiego wystartowało w Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Judo, które odbyły się w podwarszawskim Piasecznie.

W zawodach uczestniczyło kilkuset zawodników z całego kraju oraz z Ukrainy i Białorusi. Zawody stały na wysokim poziomie sportowym i zgromadziły najlepszych zawodników z kraju i zagranicy z roczników 2003/2004. Walki toczono na czterech matach.

Najlepiej zaprezentowała się Oliwia Wątorek w kategorii 57 kg, która stoczyła pięć zaciętych pojedynków i dopiero w finale musiała uznać wyższość przeciwniczki Danieli Badury z „Czarnych” Bytom, ostatecznie kończąc zawody na drugim miejscu.

Wśród chłopców dobrze spisał się Wiktor Matykiewicz w kategorii 81 kg, który również stoczył pięć walk. W czwartym pojedynku półfinałowym uległ zawodnikowi Olimpii Nowa Sól, późniejszemu zwycięscy całej kategorii wagowej Norbertowi Losiakowi. W walce o trzecie miejsce, Wiktor mimo uzyskanej przewagi punktowej (Wa-zari) przegrał pojedynek z judoką Legii Warszawa Jakubem Kielesińskim, kończąc rywalizację na piątym miejscu.

W zawodach uczestniczyli również Filip Oleksy w kat. 66 kg oraz Mikołaj Nalepka w kat. 60 kg, którzy odpadli w walkach eliminacyjnych.

Wyniki zawodów (w tym listy walk) na stronie Polskiego Związku Judo – link TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024