CKZiU w Łapanowie. 150 tys. zł na remont po czerwcowej powodzi

-

Województwo Małopolskie przekaże 150 tys. zł na pokrycie kosztów remontu i usunięcie szkół popowodziowych w CKZiU w Łapanowie. Stosowną umowę podpisali dziś w Bochni starosta bocheński Adam Korta i Marta Malec-Lech, członek zarządu Województwa Małopolskiego.

W związku z intensywnymi ulewami, które miały miejsce w Małopolsce w czerwcu, z jej skutkami musiało się zmierzyć m.in. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie w powiecie bocheńskim. W wyniku naporu wody zalaniu uległ parter budynku Centrum, w którym prowadzone były warsztaty terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych. 

Województwo Małopolskie przeznaczyło 150 000 zł dotacji na usunięcie skutków tej katastrofy.

W ramach udzielonej przez Województwo Małopolskie dotacji przeprowadzony zostanie remont wnętrza budynku. Wykona się wymianę podłóg wraz z podłożem, wymienione zostaną tynkii okładziny ścienne wraz z ich pomalowaniem. Wykonane zostanie odgrzybianie i dezynfekcja powierzchni. Zainstalowane zostaną izolacje przeciwwilgociowe i cieplne. Dopasowane zostaną również skrzydła drzwiowe oraz zakupi się nowy podgrzewacz wody.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie wraz z Powiatem Bocheńskim zwróciły się również do Zarządu Województwa Małopolskiego z prośbą o pomoc finansową w zakupie busa, który będzie służył uczniom kierunku Technik – Rolnik na zajęciach praktycznych w terenie.  Realizacja tego przedsięwzięcia może zostać ujęta w planie budżetu Województwa Małopolskiego na 2021 rok.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2022

X