R e k l a m a

Bochnia. Alicja Węgorzewska i Walery Siejtbatałow zainaugurowali Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” – ZDJĘCIA

-

W poniedziałek w Bochni ruszyła 13. edycja Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Cykliczne wydarzenie – w tym roku wyjątkowo odbywające się jesienią – zainaugurowało spotkanie „Obraz i Muzyka…” czyli otwarcie wystawy Walerego Siejtbatałowa, który z powodu niepełnosprawności maluje ustami oraz recital wybitnej polskiej śpiewaczki operowej, dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej, Alicji Węgorzewskiej.  

Wydarzenie odbyło się w Auli Nicolai przy ulicy Stasiaka w Bochni.

Na dziś w ramach Festiwalu zaplanowano kolejne spotkanie – „Film i Muzyka” . W tężni solankowej zostanie wyświetlony dokument o twórcy niepowtarzalnych zdjęć, Arturze Rogalskim, który udowadnia, że mimo ograniczeń jakie stawia niepełnosprawność, można realizować swoje pasje. Po projekcji odbędzie się spotkanie z bohaterem dokumentu i autorką – Moniką Meleń, dziennikarką, prezenterką, wielokrotnie nagradzaną za swoje reportaże na polskich i międzynarodowych festiwalach. Dodatkowo zaplanowano recital Wojciecha Cugowskiego z gościnnym udziałem bocheńskich muzyków – Piotra Lekkiego, Pawła Lekkiego i Sławka Puki. Szczegóły TUTAJ.

PROGRAM całego Festiwalu – TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc