Makulatura na misje. Zebrano prawie 24 tony papieru

-

W sobotę na placu przy kościele św. Pawła Apostoła w Bochni odbyła się druga w tym roku zbiórka makulatury na misje. Sobotnia akcja cieszyła się również ogromnym zainteresowaniem. W sumie zebrano prawie 24 tony makulatury.

W sobotę zostało zapełnionych dziewięć kontenerów, w których zmieściło się 17 690 kg zużytego papieru. Ponadto osoby indywidualne i instytucje przekazywały makulaturę bezpośrednio do bazy EKOMBUD-u (6030 kg). Łącznie zebrano 23 720 kg, co dało kwotę 4 744 zł. Pięć osób przekazało darowiznę w wysokości 170,00 zł. Konto budowy ośrodka zdrowia w Centrum Dziecka „Cite de vie – Mere Josepha w Yaounde – stolicy Kamerunu, wsparto kwotą 4 914 zł.

Tak dobry wynik zbiórki został osiągnięty dzięki zaangażowaniu ogromnej ilości osób o wrażliwym sercu i dobrej woli z Bochni i ziemi bocheńskiej. Bardzo budujące jest to, że wielu rodziców, dziadków przywozi makulaturę ze swoimi dziećmi, bądź wnukami. Jest to wspaniałe wychowanie przez przykład – podsumowała Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich O/Bochnia przy parafii św. Pawła Ap.

Jak zwykle do zbiórki makulatury oprócz osób prywatnych włączyły się szkoły i instytucje, a przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach pracowali parafianie z parafii św. Pawła Ap.

Wszystkim osobom, które tak ofiarnie wsparły Akcję i pracowały przy składaniu makulatury do kontenerów składamy gorące wyrazy wdzięczności. Szczególne podziękowania składamy bocheńskim instytucjom i portalom internetowym, które poprzez bezinteresowne umieszczanie plakatów i informacji o zbiórkach pomagają nam w nagłośnieniu akcji „Makulatura na misje” – przekazała Maria Ślusarz.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na wykończenie i wyposażenie pomieszczeń pierwszego budynku Centrum Dziecka, a konkretnie na zakup drugiego zbiornika na wodę i krany do czerpania wody przez okoliczną ludność.

W imieniu organizatorów i Siostry Kolbeny Frąckiewicz koordynatorki budowy studni im. dr. Filipa Adwenta, a teraz Centrum Dziecka składamy gorące podziękowania oraz zapewnienie o modlitwie. Następna zbiórka makulatury uzależniona jest od koniunktury na tym rynku. Postaramy się ogłosić ją z dużym wyprzedzeniem – zapewniła Maria Ślusarz.

Ofiary na budowę Centrum można również przekazywać na konto:

Elżbieta Czesława Frąckiewicz,
ul. Henryka Sienkiewicza 24, 09-402 Płock
Credit Agricol Bank Polska S.A. 16 1940 1076 6592 0145 0000 0000
dopisując przeznaczenie ofiary: – na budowę CENTRUM DZIECKA, lub przekazując 1% podatku na KRS 0000331212 z dopiskiem: „Na budowę CENTRUM DZIECKA w Kamerunie – K11″.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022