R e k l a m a

Dziś w kościele Św. Pawła Apostoła: Muzyka i Teatr

-

W ramach kolejnego dnia Festiwalu Integracja Malowana Dźwiękiem czeka nas wyjątkowy muzyczny spektakl zatytułowany „Pieśń nad Pieśniami” w wykonaniu Teatru EXIT. Zapraszamy do kościoła pw. Św. Pawła Apostoła na godzinę 18:30.

Uznani, pełnosprawni oraz niepełnosprawni artyści, „zdrowemu”, „pięknemu”, i „nowoczesnemu” światu opowiedzą na nowo o miłości. Ukryte piękno tego świata, wrażliwość krusząca dotychczasowe schematy myślenia i rzadko spotykana wymiana darów to wszystko czeka na widzów spektaklu muzycznego Pieśń nad pieśniami w wykonaniu Teatru EXIT.

„To było absolutnie niezwykłe doświadczenie. Jakby docieranie do jądra miłości, patrzenie na nią po zdjęciu wszystkich „światowych” filtrów – sztucznej atrakcyjności, wybujałego erotyzmu i pustych, emocjonalnych gier. Docieranie do całkiem nieznanych obszarów – uczuć czystych i ich obrazu bez krzywego zwierciadła. Wszystko to wydarzyło się w trakcie realizacji naszego spektaklu „. Tak opisuje „Pieśń nad Pieśniami” autor scenariusza i reżyser, Maciej Sikorski.

Muzyka – Adam Szewczyk
Scenografia – Anna Mendera
Wiolonczela – Małgorzata Oczko

Występują:

Natalia Lewandowska
Marcin Konik
Asia Sych
Ryszard Waligóra
Kamil Padlikowski
Adam Szewczyk
Tomasz Drozdek

O TEATRZETeatr EXIT, powstał w listopadzie 2016 roku w Krakowie, w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia „KLIKA”, które na różne sposoby aktywizuje osoby z niepełnosprawnościami. To MIEJSCE SPOTKANIA artystów niepełnosprawnych z pełnosprawnymi… podobnie jak w Bochni, podczas festiwalu.

Wizja teatru wg założyciela, Macieja Sikorskiego to przestrzeń w której spotykają się DWA ŚWIATY – osoby niepełnosprawne, w zdecydowanej większości bardzo chore, cierpiące na wielokończynowe porażenie mózgowe, niewidome, niepełnosprawne intelektualnie oraz artyści o uznanym dorobku.

Te pozornie odległe światy łączy WSPÓLNA PASJA – TEATR I MUZYKA. Ich spotkanie sprowadza się do wzajemnego uczenia siebie. Tylko wówczas możliwe jest prawdziwe, wzajemne przyjęcie, czyli wspólna WYMIANA DARÓW.” – mówi Maciej Sikorski.

Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek, które można odbierać w Kopalniasztukibochnia, ul. Rynek 16, Bochnia

W razie niepogody wydarzenie odbędzie się w Oratorium św. Kingi,

Prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego.

Organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci” i Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. ks. J. Twardowskiego w Bochni.

Współorganizator: Teatr EXIT

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc