R e k l a m a

Uwaga! Wilki pojawiły się w Lipnicy Dolnej

-

– Otrzymałem dzisiaj od mieszkańców Lipnicy Dolnej informację wraz ze zdjęciem, o pojawieniu się w przysiółku „Herody” wilka – poinformował w mediach społecznościowych wójt gminy Lipnica Murowana. Tomasz Gromala prosi mieszkańców o zachowanie ostrożności.

– Informacja o pojawiających się wilkach na naszym terenie została zweryfikowana u przedstawicieli kół łowieckich z naszych obwodów. Przypominam, że wilk jest pod ochroną i nie ma możliwości ingerencji ze strony myśliwych zwraca uwagę samorządowiec.

Wójt dodaje: – Z uzyskanych informacji wynika, że zwierzę z założenia jest płochliwe i boi się człowieka, ponadto najaktywniejsze jest nocą. Powinno się przemieszczać dalej. Mimo to apeluję o zachowanie bezpieczeństwa, szczególnie o odprowadzanie i odbiór dzieci dojeżdżających do szkół z naszych przystanków. Proszę także o zachowanie rozwagi podczas spacerów leśnych czy grzybobrania.

„Wszelkie ewentualne szkody i inne zdarzenia w związku z pojawieniem się wilków prosimy zgłaszać do Urzędu Gminy” – zaapelował również Tomasz Gromala.

Wilk [za Wikipedią] – gatunek drapieżnego ssaka z rodziny psowatych, zamieszkującego lasy, równiny, tereny bagienne oraz góry Eurazji i Ameryki Północnej. Gatunek o skłonnościach terytorialnych. Zwykle terytorium zajmowane przez watahę to 100–300 km², ale wielkość ta zależy od dostępności pokarmu i terenu – więcej tutaj…

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2024