Judo. Medale zawodników MOSiR-u z trzech turniejów

-

W sobotę młodzi judocy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni, pod opieką trenerów Sebastiana Serwińskiego i Wojciecha Tworzydło, wystartowali w Mistrzostwach Miasta Wolbrom w Judo Dzieci, skąd przywieźli 19 medali. Z kolei w zorganizowanym po raz pierwszy Turnieju Judo Salt CUP Wieliczka zawodnicy MOSiR-u zdobyli 6 medali, a z Bielska-Białej przywieźli 3 medale.

Turniej w Wolbromiu zgromadził ok. 60 adeptów japońskiej sztuki walki z Wolbromia i Bochni. Zawodnicy rywalizowali na dwóch matach. Czas walki 2 min., systemem „każdy z każdym”. Wszyscy mieli co najmniej dwie walki do stoczenia. Każdy z uczestników walczył z wielką ambicją i zaangażowaniem, a za włożony wysiłek otrzymał pamiątkowy dyplom i okazjonalny medal.

Wyniki bocheńskich zawodników:

• 1. miejsca (8 złotych medali): Marcel Wojcieszek, Norbert Alfawicki, Katarzyna Alfawicka, Mariusz Maj, Grzegorz Wójcik, Konrad Krzywda, Arkadiusz Walczak, Franciszek Majcher;
  • 2. miejsca (4 srebra): Błażej Zych, Karol Kurtyka, Patryk Pawul, Jakub Różański;
  • 3. miejsca (7 brązów): Alicja Walczak, Patryk Jakubowski, Wiktoria Jakubowska, Damian Wilczyński, Michał Międzik, Marek Rębilas, Jan Piech.

Turniej w Wieliczce również zorganizowano w sobotę 10 października. W zawodach wzięły udział kluby z całego południa Polski m.in. z Rzeszowa, Jasła, Tarnowa, Krakowa, Zakopanego i Bochni. W sumie zgłoszonych zostało 150 zawodników z 14 klubów.

Zawody oficjalnie otworzyła wiceprezes Krakowskiego Okręgowego Związku Judo Sabina Bajda, która jednocześnie sprawowała opiekę trenerską nad 6 bocheńskimi zawodnikami. Każdy z nich zdobył medal.

• Złote medale: Samuel Stawiarz (kat. 36 kg), Dominika Miś (kat. 52 kg), Szymon Mierzwiński (kat. 55 kg);
  • srebrny: Filip Alfawicki (kat. 50 kg);
  • brązowe: Julia Rybka (kat. 44 kg), Szymon Mazurkiewicz (kat. 50 kg).

W sobotę zawodnicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni wystartowali też w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików/czek w Bielsku-Białej zdobywając 3 medale i 5. miejsce.

Pierwsze miejsce zdobyła Justyna Wojcieszek, która wygrała 5 walk na ippon przed czasem. Również złoty medal wywalczył Maciej Kumor, który także wygrał wszystkie walki przed czasem (jedną przez trzymanie, pozostałe rzutem). Trzecie miejsce wywalczył Bartosz Król, a piąte Antoni Juszczyk. W zawodach udział brał również Michał Ćwik, a opiekę nad zawodnikami sprawował trener Grzegorz Maj.