Gabriela Fortuna z tytułem Młody Talent 2020

-

W piątek odbyły się przesłuchania w przeglądzie Młode Talenty 2020 organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Bochni. Jury jednogłośnie podjęło decyzję o przyznaniu tegorocznego tytułu Gabrieli Fortunie – bochniance, wielokrotnej uczestniczce Przeglądu, obecnie kształcącej się w II Liceum Ogólnokształcącym w Bochni, a artystycznie w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Uczestników tegorocznego przeglądu oceniało jury w składzie: Jan Dobrzański – doświadczony pedagog i muzyk, Piotr Lekki – gitarzysta, producent muzyczny, Przemysław Konieczny – redaktor naczelny Kroniki Bocheńskiej, propagujący na jej łamach uzdolnioną młodzież.

Gabrysia swoją postawą daje doskonały przykład innym, że o swoje marzenia i pasje warto walczyć wytrwale. 17-latka po raz pierwszy na konkursie wokalnym pojawiła się jako bodaj pięcioletnia dziewczynka i konsekwentnie w nim występowała z różnym wynikiem, otrzymując wyróżnienia lub wracając bez laurów. Dziś, mimo młodego wieku, jest dojrzałą zarówno wokalnie jak i emocjonalnie osobą, świadomą swoich atutów i świadomą sceny. To było słychać i widać od pierwszej chwili jej występu.

Gabriela Fortuna jest także wokalistką ze sporym doświadczeniem scenicznym. Występowała nie tylko na Dniach Bochni, ale także w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie na jubileuszowym koncercie Andrzeja Zielińskiego i Przyjaciół. Zaśpiewała u boku takich gwiazd jak m.in. Maryla Rodowicz, Elżbieta Towarnicka, Andrzej Lampert, Marek Piekarczyk.

Z uwagi na sytuację pandemiczną i ograniczenie możliwości organizacji koncertów Miejski Dom Kultury postanowił zamienić nagrodę główną z koncertu laureatów na sesję nagraniową w profesjonalnym studio w terminie dogodnym dla zwyciężczyni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023