R e k l a m a

Bocheńskie „Młode Talenty” docenione w finale wojewódzkim

-

Tegoroczny przegląd „Młode Talenty” był jednocześnie kwalifikacjami do XXXIII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2024”. Z powiatu bocheńskiego do finału wojewódzkiego form muzycznych nominację otrzymały 4 osoby, a do form tanecznych 4 zespoły i solistka. Małopolskie jury doceniło aż trzy wokalistki oraz 2 grupy taneczne.

Finał wojewódzki odbył się 24 i 25 maja 2024 r w Dobczycach. Wzięło w nim udział 132 wykonawców (grupy i soliści), łącznie 582 uczestników w obydwu formach (muzycznej i tanecznej), wyłonionych podczas eliminacji powiatowych.

Nagrodzeni z powiatu bocheńskiego:

Formy muzyczne:

  • w kategorii wiekowej 10-15 lat nagrodę główną w postaci tytułu „Talent Małopolski 2024” otrzymała Zuzanna Nizioł z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni;
  • w kategorii wiekowej 16-21 lat nagrodę główną w postaci tytułu „Talent Małopolski 2024” otrzymały Anastazja Maćkowska z II LO w Bochni oraz Gabriela Fortuna przez lata związana z MDK w Bochni zdobywczyni tytułu „Młody Talent 2024”.

Formy taneczne:

  • w kategorii wiekowej 10-15 lat wyróżniona została grupa SPOKO SQUAD z działającego przy MDK w Bochni JDC Dance Studio;
  • w kategorii wiekowej 16-21 lat wyróżniona została grupa JDC VENUS z działającego przy MDK w Bochni JDC Dance Studio.

Koncerty Laureatów Finału Wojewódzkiego odbędą się w czerwcu, formy muzyczne w Piwnicy pod Baranami, a formy taneczne w hali sportowej Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego im. Burmistrza Marcina Pawlaka w Dobczycach.

Bochnianie będą mogli obejrzeć występy tancerzy i recitale wokalistek podczas Dni Bochni 2024 w niedzielę 16 czerwca o godzinie 19.00. Wówczas bowiem zaplanowano koncert galowy laureatów przeglądu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia