Bochnia. Zmarły 2 osoby chore na COVID-19. W szpitalu leży 14 zakażonych pacjentów

-

W poniedziałkowy wieczór w bocheńskim szpitalu zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem SARS-CoV-2. W obu przypadkach przyczyną zgonu był COVID-19 – potwierdził w rozmowie z Bochnianin.pl Jarosław Gucwa, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Powiatowym w Bochni.

Zmarłe osoby to kobiety w wieku 85 i 87 lat, mieszkanki powiatu bocheńskiego i wielickiego. – Kobiety miały choroby współistniejące, ale w obu przypadkach przyczyną śmierci był COVID-19 – powiedział Jarosław Gucwa, zastępca dyrektora Szpitala Powiatowego w Bochni. Zgony zostaną odnotowane zapewne w jutrzejszych raportach służb sanitarnych.

W poniedziałek informowaliśmy (link do tekstu TUTAJ), że w bocheńskiej placówce przebywa 10 pacjentów walczących z COVID-19, ale – jak powiedział Jarosław Gucwa – „sytuacja jest dynamiczna”.

Od wczoraj zmarły 2 pacjentki i przybyło 6 nowych chorych, więc teraz (stan na wtorek 13 października godz. 14:00) jest 14 pacjentów z COVID-19. To wyłącznie starsze osoby, które mają duże problemy z oddychaniem i wymagają podawania tlenu. Najmłodszy chory ma 67 lat.

Teraz w bocheńskim szpitalu jest 19 „covidowych” łóżek i 2 na intensywnej terapii (wolnych jest więc 7). Do końca tygodnia wszystkich łóżek będzie 30.

Obecni pacjenci to głównie mieszkańcy powiatu bocheńskiego.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

lipiec, 2021

X