1. liga koszykówki. Bochnia – Pabianice 50:58. Szkoda, że państwo tego nie widzieli – ZDJĘCIA

-

W sobotnim meczu trzeciej kolejki 1. ligi koszykówki kobiet zespół Contimax MOSiR Bochnia przegrał na własnym parkiecie z Grotem TomiQ Pabianice różnicą ośmiu punktów. Zacięty mecz rozstrzygnął się dopiero w końcówce, kiedy doświadczone rywalki przycisnęły, a stawiający się faworytkom beniaminek nie znalazł już na to odpowiedzi.

Ze względu na wprowadzone od soboty obostrzenia sanitarne związane z sytuacją epidemiczną, spotkanie rozgrywało się przy pustych trybunach, bez udziału publiczności. A szkoda! Bo choć stosunkowo niski wynik może sugerować nudę, byliśmy świadkami ciekawego spotkania. Meczu, w którym dość niespodziewanie długo mogliśmy wierzyć w niespodziankę. Na dodatek przyjemnością dla każdego kibica byłoby obserwowanie gry zespołu z Pabianic.

Bo nie ma co ukrywać, że zawodniczki Grota przewyższały gospodynie „kulturą gry” (jak to lubią określać telewizyjni komentatorzy), a przewagę w umiejętnościach drużyny jako całości oraz indywidualną poszczególnych zawodniczek, było widać od pierwszych minut. Bochnianki próbowały tę przewagę niwelować – lepiej udawało im się to harówką w obronie niż w ataku, gdzie punkty zdobywały z dużym trudem. Ale to wystarczało, by przez trzy kwarty wynik cały czas oscylował wokół remisu. Pod koniec to jednak ekipa z Pabianic zachowała więcej zimnej krwi i wykorzystując swoje doświadczenie oraz umiejętności odjechała gospodyniom wygrywając ostatecznie 8 punktami.

Co ciekawe, drużyna z Pabianic zagrała w tym meczu jedynie 6 zawodniczkami (w rezerwie były jeszcze 4, ale nie weszły na parkiet), a świetna rozgrywająca Natalia Łopińska właściwie się nie zmieniała – w 40-minutowym spotkaniu spędziła na ławce jedynie 32 sekundy. 21-letnia zawodniczka zdobyła 12 punktów i miała 11 zbiórek.

Najwięcej punktów dla Pabianic rzuciła Magdalena Grzelak (silna skrzydłowa/środkowa, 29 lat, 185 cm) – zanotowała 16 oczek, miała też 6 zbiórek.

Trzecią wyróżniającą się zawodniczką w zespole gości była Aleksandra Dziwińska (rozgrywająca/rzucająca, 29 lat, 172 cm) – rzuciła 10 punktów, miała 2 zbiórki i 5 asyst.

W bocheńskiej drużynie, pod nieobecność kontuzjowanej kapitan Magdaleny Puter, ciężar gry wzięły na swoje barki sprowadzone w tym sezonie, najbardziej doświadczone zawodniczki: Karolina Wilk (14 pkt, 3 zb., 2 asysty) i Anna Krawiec (15 pkt., 9 zbiórek).

Contimax MOSiR Bochnia – Grot TomiQ Pabianice 50:58
W kwartach: 19:20, 15:16, 11:8, 5:14

Bochnia: Krawiec 15, Wilk 14, Natkaniec 8, Mazur 7, Buczek 4, Malinowska 2.
Pabianice: Grzelak 16, Łopińska 12, Dziwińska 10, Danych 9, Gala 7, Cicha 4.