Radio Kraków: Oddział covidowy w szpitalu w Brzesku przepełniony

Zasłyszane w eterze

-

– Oddział covidowy w szpitalu w Brzesku jest przepełniony – poinformowało w czwartek Radio Kraków. Na antenie stacji przypomniano, że początkowo lecznica miała utworzyć 24 łóżka, a potem tę liczbę zwiększono do 36. – I szybko okazało się, że jest to za mało. Szpital czeka teraz na zgodę wojewody na powiększenie oddziału covidowego o dodatkowe 18-20 łóżek.

Monika Mikołajek-Burek pełniąca rolę rzecznika prasowego szpitala w Brzesku przekazała Radiu Kraków informację, że obecnie w placówce hospitalizowanych jest już 50 pacjentów z potwierdzonym zarażeniem Covid-19. – Do tego 5 pacjentów, którzy wymagają intensywnej terapii medycznej. Już w tym momencie przekraczamy limity, które nam narzucił wojewoda – zaznaczyła. Stacja wskazuje, że na oddział covidowy trafiło niedawno 10 pacjentów z oddziału wewnętrznego, na którym powstało ognisko koronawirusa. Szpital zawiesił planowane przyjęcia na ten oddział – informowaliśmy o tym TUTAJ.

Radio Kraków cytuje także starostę brzeskiego Andrzeja Potępę, który uważa, że 36 łóżek, które szpital w ostatnim czasie utworzył w ekspresowym tempie, to już było bardzo dużo jak na szpital powiatowy. Samorządowiec przyznał w rozmowie z dziennikarzem stacji: – To oczywiście okazuje się skalą zbyt małą. To w mojej ocenie jest wynik tego, że przez kilka miesięcy – mimo zapowiedzi specjalistów – nikt nie wydał dyspozycji, żeby się przygotować do utworzenia tego typu oddziału.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

maj, 2021

23,969FaniLubię
900ObserwującyObserwuj
1,190SubskrybującySubskrybuj
X