R e k l a m a

Koronawirus. 16 aktywnych zakażeń w szkołach podstawowych i przedszkolach w Bochni

-

Obecnie w miejskich przedszkolach i szkołach podstawowych w Bochni aktywnych jest 16 przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wśród nauczycieli i pozostałych pracowników oświaty.

Na 21 października w szkołach podstawowych i przedszkolach mamy 16 aktywnych zakażeń wśród pracowników oświaty. Nie dotyczy to tylko nauczycieli – powiedziała w rozmowie z Bochnianin.pl Dorota Palej-Maliszczak, dyrektor Miejskiego Zespołu Edukacji w Bochni.

Zakażenia dotyczą kilku placówek (dyrektor MZE nie chciała ujawnić o które dokładnie jednostki oświatowe chodzi). Jeżeli był kontakt z osobą zakażoną to uczniowie danej klasy uczą się zdalnie.

O przejściu na nauczanie zdalne całej szkoły na razie nie ma mowy. – Aktualnie nie ma takiej potrzeby w żadnej z miejskich placówek oświatowych w Bochni – oceniła Dorota Palej-Maliszczak.

W środę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w wyższych klasach szkół podstawowych będzie obowiązywała nauka zdalna i hybrydowa (podobnie jak ma to miejsce obecnie w szkołach ponadpodstawowych i wyższych) – pisaliśmy o tym TUTAJ. Decyzja w tej sprawie ma zostać ogłoszona w czwartek.

Obecnie w powiecie bocheńskim jest 339 aktywnych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, a od początku pandemii potwierdzono 855 zakażeń.


Zobacz więcej na www.Bochnianin.pl/KORONAWIRUS/

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc