R e k l a m a

Wieliczka. Groził maczetą klientowi stacji paliw

-

22-letni mężczyzna przy użyciu maczety groził pozbawieniem życia klientowi stacji benzynowej. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce.

Do zdarzenia doszło 30 października w Wieliczce, około godziny 1:40. 28-letni mężczyzna po zakupach  się na stacji benzynowej, udał się w kierunku swojego pojazdu. W pewnym momencie, z parku wybiegł 22-letni mężczyzna, który zaczął mu ubliżać po czym z plecaka wyciągnął maczetę krzycząc w kierunku 28 latka, że go zabije.

Pokrzywdzony zaczął uciekać w stronę stacji, a wbiegając do budynku poprosił ekspedientki aby te zablokowały drzwi, ponieważ boi się o swoje życie. Mężczyzna schował się na zapleczu budynku, a po chwili do stacji wbiegł 22-latek.

Napastnik miał „pecha”, bo na stacji akurat przebywali nieumundurowani funkcjonariusze, którzy widząc całe zdarzenie natychmiast obezwładnili mężczyznę, zabezpieczając przy nim maczetę oraz butlę z gazem łzawiącym. Dzięki szybkiej reakcji wielickich mundurowych, nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał.

22-latek został zatrzymany a po tym jak wytrzeźwiał   postawiono mu zarzut kierowania gróźb karalnych. Podejrzany przyznał się do popełnionego czynu. Nie potrafił jednak wyjaśnić motywów swego postępowania a winą obarczał stan upojenia alkoholowego. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia