R e k l a m a

Jacek Sasin pełnomocnikiem rządu ds. organizacji Igrzysk Europejskich w Małopolsce

-

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin został pełnomocnikiem rządu do koordynacji działań przygotowawczych do organizacji Igrzysk Europejskich w 2023 roku, które odbędą się w Krakowie i Małopolsce.

Jak poinformowano w piątek w oficjalnym komunikacie, w Ministerstwie Aktywów Państwowych zostało utworzone specjalne Biuro Koordynacji Igrzysk Europejskich 2023.

Inauguracyjna edycja Igrzysk Europejskich 2015 odbyła się w Baku (Azerbejdżan). II edycja Igrzysk odbyła się w 2019 roku w Mińsku (Białoruś). Gospodarzem III Igrzysk Europejskich w 2023 roku będzie miasto Kraków oraz Region Małopolska.

W 2023 roku w Polsce najlepsi sportowcy Starego Kontynentu będą rywalizować w 23 dyscyplinach: łucznictwo, pływanie artystyczne, badminton, koszykówka 3×3, piłka ręczna plażowa, taniec sportowy – breaking, kajakarstwo (slalom, sprint), kolarstwo (MTB, szosowe), szermierka, gimnastyka, judo, karate, pięciobój nowoczesny, biegi górskie, rugby 7-osobowe, strzelectwo sportowe, skoki narciarskie na igelicie, wspinaczka sportowa, tenis stołowy, triathlon, siatkówka (halowa, plażowa), podnoszenie ciężarów, zapasy.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2023