R e k l a m a

Koronawirus odwołał Studniówki 2021. Informacje z bocheńskich szkół

-

Koronawirus odwołał najbliższe studniówki. Choć oficjalnych wytycznych jeszcze nie ma, to tegoroczni maturzyści na pewno nie pobawią się w tradycyjnych terminie, czyli na ok. 100 dni przed maturą. Niewykluczone, że bale odbędą się później (np. po maturze) i w okrojonej formie, ale dyrektorzy bocheńskich szkół ponadpodstawowych zapytani przez Bochnianin.pl zgodnie przyznają, że nie jest to teraz „temat nr 1”.

Tradycyjne studniówki odbywały się zwykle na początku roku. Z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 organizacja balu na kilkadziesiąt lub kilkaset osób w styczniu lub lutym 2021 r. jest nierealna.

Nie będzie możliwości zorganizowania studniówki. Teraz mamy zamknięte lokale (gastronomiczne) i nawet gdyby je otworzono to w takiej wersji jak zawsze mieliśmy, czyli ok. 400 osób, nie wyobrażam sobie tego w sytuacji pandemii. Wiem, że u nas było zebranie w tej sprawie, ale nie podjęto ostatecznej decyzji. Myślę jednak, że nie ma co marzyć – będzie to pierwszy rocznik bez studniówki powiedziała w rozmowie z Bochnianin.pl Jolanta Kruk, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni.

Dyrektorzy bocheńskich szkół są zgodni, że kwestia studniówek nie jest teraz najpilniejszą sprawą.

W tych okolicznościach nie ma możliwości organizacji studniówki, przynajmniej w tym przewidywanym terminie. Chyba, że ktoś chciałby robić studniówkę np. w kwietniu, może wtedy będzie inaczej… To może nawet dobry znak, że ludzie żyją ważnymi problemami, bo powiedzmy sobie wprost: studniówka jest przyjemnym w życiu wydarzeniem, ale w kontekście tego co się dzieje to według mnie ma mniejsze znaczenie – powiedział Jan Balicki, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Bochni.

O studniówkach nie myślą również w pozostałych szkołach ponadpodstawowych w Bochni. Anetta Krysiak, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Bochni, powiedziała wprost, że „tegoroczni maturzyści nie planują studniówki”. – W styczniu-lutym na pewno się nie odbędzie, natomiast innych informacji nie mam – dodała.

Dyrektor II LO w Bochni Edyta Mierzwińska przyznała, że nie ma jeszcze oficjalnej informacji od rodziców o decyzji. Podobnie wypowiedział się dyrektor „Ekonomika”. – Nie robimy żadnych przygotowań, więc pewnie studniówki nie będzie. Chociaż nie mam jeszcze oficjalnej informacji od rodziców – zaznaczył Piotr Czekaj, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Bochni.

Organizacją studniówek zajmuje się zwykle rada rodziców. Niewykluczone, że – przy założeniu zmniejszenia obostrzeń sanitarnych – zostaną podjęte decyzje o organizowaniu imprezy „w zamian” klasycznej studniówki w późniejszym terminie (np. bal maturalny w czerwcu). Choć i tak pewnie byłyby to bale z pewnymi ograniczeniami np. bez osób z zewnątrz, czy z podziałem na klasy.

Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny nie przekazali jeszcze oficjalnych wytycznych dotyczących organizacji studniówek. Te zapewne wkrótce się pojawią, bo samych tegorocznych maturzystów jest w Polsce ponad 270 tys.


Studniówki 2020 w obiektywie kamery Bochnianin.pl:

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2023