Koronawirus. Ruszyła rządowa strona internetowa z danymi. Są mocno okrojone

-

We wtorek późnym wieczorem ruszyła strona internetowa prezentująca dzienne raporty zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych. Nowy serwis ma zastąpić wojewódzkie i powiatowe raporty publikowane do tej pory przez sanepidy.

Informacje podane na nowej stronie internetowej są mocno okrojone względem raportów publikowanych do tej pory przez wojewódzkie służby sanitarne. Podano liczbę zakażonych od początku pandemii (909 066) i liczbę przypadków śmiertelnych (14 314). Pozostałe dane dotyczą wyłącznie dziennego wykazu zachorowań – ogólnie dla Polski oraz z podziałem na województwa i powiaty.

Na razie podano tylko dane za wtorek 24 listopada (aktualizacja z godz. 10:00). Można odnaleźć m.in. następujące informacje:

  • Polska – 10 139 nowych zakażeń i 540 zgonów;
  • w. małopolskie – 486 zakażeń i 64 zgony;
  • p. bocheński – 7 zakażeń i 2 zgony;
  • p. brzeski – 9 zakażeń i 5 zgonów;
  • p. wielicki – 20 zakażeń i 0 zgonów.

Na razie strona nie zawiera żadnych danych historycznych, ale Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że informacje zostaną uzupełnione. Nie ma też np. danych dotyczących liczby aktywnych zakażeń, ozdrowieńców, czy wieku osób zmarłych.

W internecie pojawiło się dużo komentarzy krytykujących sposób i zakres prezentowanych danych. Zwraca się uwagę, że na stronie brakuje danych, które do tej pory – razem z dzienną liczbą zakażeń – udostępniały powiatowe stacje sanepidu, takich jak liczba osób hospitalizowanych, osób, które wyzdrowiały czy są objęte kwarantanną.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

styczeń, 2021

23,469FaniLubię
882ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj
X