Futsal: BSF wygrał w Mikołowie, choć do przerwy przegrywał 0:3

-

BSF ABJ Bochnia po czterech meczach bez zwycięstwa w końcu poczuł smak wygranej pokonując w niedzielę w Mikołowie miejscową Kamionkę 6-4, choć do przerwy to rywale prowadzili 3-0.

Przed tygodniem wszyscy zastanawiali się jak to możliwe, że BSF ABJ prowadząc z ekipą z Lublina 2-0 przegrał 2-3, teraz taki sam problem mają do rozwiązania w Mikołowie. My jednak zajmijmy się analizą gry ekipy z Bochni, a to nie jest łatwe zadanie. W pierwszej połowie podopieczni Marcina Waniczka momentami zamykali rywala na jego połowie. Jak więc wytłumaczyć fakt, że to Kamionka prowadziła 3-0. Bardzo prosto: oddała trzy strzały w światło bramki BSF. Czy więc można wszystko zwalić na bramkarza? Nie. Być może Smoleń mógł zachować się lepiej przy pierwszym golu, przy dwóch kolejnych nie miał nic do powiedzenia, strzały odpowiednio Pasierbka i Króla były mocne i precyzyjne. Po drugiej stronie parkietu obserwowaliśmy festiwal zmarnowanych szans przez: Matrasa, Palonka, Porębskiego oraz debiutującego w bocheńskim teamie Brazylijczyka Borgesa.

W drugiej połowie trener Waniczek dał szansę gry Bukowcowi i Wołoszynowi. Gospodarze łapali faule i w 33 minucie mieli na koncie 5 przewinień. Wówczas nastąpiły dwa momenty zwrotne tych zawodów. Najpierw kapitan Rynduch zaskoczył bramkarza rywali strzałem przy bliższym słupku, a po chwili gospodarze bezmyślnie sfaulowali i Palonek z przedłużanego rzutu karnego uzyskał kontaktowego gola. Gospodarze najzwyczajniej „zgłupieli” i w ciągu kilkunastu sekund przegrywali już 3-4 po świetnym strzale Palonka i potężnej bombie Bukowca. Była 35 minuta, gdy sytuacja na parkiecie całkowicie się zmieniła i w końcówce zmusiła gospodarzy do wycofania bramkarza. Skończyło się to dla nich stratą kolejnych goli po strzałach z własnej połowy Palonka i Lewickiego. BSF ABJ awansował na 7. miejsce w tabeli.

[Paweł Panuś]

Kamionka Mikołów – BSF ABJ Bochia 4-6 (3-0)

Bramki: Bromboszcz, Król, Pasierbek, Krzywoń – Palonek 3, Bukowiec, Rynduch, Lewicki. Bochnia: Smoleń – Matras, Rynduch, Palonek, Noga oraz Gawłowicz, Bukowiec, Lewicki, Maślak, Borges, Porębski, Wołoszyn, Stefaniak.