R e k l a m a

Szef PiS w regionie popchnięty przez posła. Sprawa w prokuraturze?

-

Poseł Wiesław Krajewski, szef struktur partyjnych Prawa i Sprawiedliwości w regionie tarnowskim (podlegają mu m.in. Bochnia i Brzesko) złożył zawiadomienie do prokuratury dotyczące incydentu na sali sejmowej – wynika z informacji przekazanych przez „Gazetę Polską Codziennie”. Poseł został wówczas popchnięty przez innego parlamentarzystę – Sławomira Nitrasa (Koalicja Obywatelska).

Chodzi o incydent z 27 października – to tego dnia Trybunał Konstytucyjny ogłosił wyrok w sprawie aborcji eugenicznej, który rozgrzał społeczne i polityczne emocje (owocując w kolejnych dniach wielotysięcznymi demonstracjami w całej Polsce). Gorąco było wówczas także na sali sejmowej, w efekcie czego marszałek wykluczył z obrad dwójkę posłów KO – Klaudię Jachirę i Sławomira Nitrasa. Ten drugi nim opuścił salę, przechodząc między rzędami przepchnął posła Wiesława Krajewskiego, który zastąpił mu drogę. Incydent zarejestrowały kamery:

Nagranie rozgrzało dyskusje w mediach społecznościowych. Skomentował je m.in. radny powiatu bocheńskiego Mariusz Zając. Podając dalej wpis o „zbydlęceniu obyczajów” dodał od siebie: – Mam nadzieję, że Panu Posłowi Krajewskiemu nic się nie stało.

Sam Wiesław Krajewski w rozmowie z portalem tvn24.pl wskazywał wówczas: – Gdyby nie te siedzenia, tobym pewnie nie był w stanie się zatrzymać i pewnie bym wyrżnął jak orzeł, i pewnie zrobił sobie krzywdę. Podkreślał, że została naruszona jego nietykalność osobista.

„Gazeta Polska Codziennie” poinformowała przedwczoraj, że w sprawie incydentu, podczas którego poseł Sławomir Nitras „powalił na ławy sejmowe posła PiS Wiesława Krajewskiego” złożono wniosek do komisji etyki, a „sprawą zajmie się teraz prokuratura”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia