R e k l a m a

Nielegalna produkcja papierosów w gminie Bochnia

-

We wtorek funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą na terenie gminy Bochnia zatrzymali trzy osoby podejrzewane o wytwarzanie wyrobów tytoniowych w celu późniejszej odsprzedaży.

Jak ustalono osoby te nabywały pochodzący z nielegalnych źródeł susz tytoniowy, który nie był opodatkowany akcyzą. Następnie rozdrabniały ten susz do postaci tytoniu przy wykorzystaniu posiadanego przez siebie urządzenia służącego do jego mielenia.

Sprawcy zostali zatrzymani w trakcie pracy – obierali susz z łodyg.

W toku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych policjanci ujawnili pudła z suszem tytoniowym, tytoniem, urządzenie do mielenia oraz gotowe skręcone papierosy bez polskich znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczono ponad 177 kilogramów tytoniu, 31 kilogramów suszu tytoniowego oraz 1110 sztuk papierosów – poinformowała asp. szt. Dominika Półtorak, rzeczniczka prasowa KPP w Bochni.

Gdyby towar ten trafił na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego i podatku VAT wyniosłyby blisko 200 000 zł – przyznała Dominika Półtorak.

Postępowanie w kierunku art. 12 a ust. 1 w zw. z art. 14 ustawy z dnia 2 marca 2001 roku o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych prowadzone jest przez wydział do walki z przestępczością gospodarczą bocheńskiej komendy.

Jak dodają funkcjonariusze niewykluczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc