Prace adaptacyjne w budynku byłego DPS-u na ukończeniu

-

Do końca bieżącego roku zakończy się adaptacja piętra byłego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Karolina w Bochni. Dzięki inwestycji za blisko 1,8 mln zł, powstają miejsca do ewakuacji w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Sytuacja z jaką mieliśmy do czynienia w naszym Domu Pomocy Społecznej dobitnie nam pokazała, jak takie miejsce jest potrzebne. Obecnie prace są na ukończeniu. Cieszę się, że dzięki pozyskanemu przez Powiat Bocheński dofinansowaniu udaje się tę inwestycję tak szybko realizować – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

W budynku, gdzie kiedyś działał DPS powstaje 30 miejsc. Zaadaptowane pomieszczenia zostały wyposażone w łóżka, stoły, krzesła, lodówki, pralki czy suszarki. Zakupiony został także laptop z kamerą oraz sprzęt do walki z COVID-19, czyli aparat do dekontaminacji, defibrylator oraz środki ochrony indywidualnej.

Warto zauważyć, że w ostatnim czasie aż w 48 z 59 domów opieki społecznej w Małopolsce wybuchły ogniska koronawirusa. Obecnie sytuacja w bocheńskiej placówce jest opanowana i nie ma aktywnych zakażeń wśród podopiecznych. Realizowana inwestycja pomoże przygotować się do ewentualnego wzrostu zakażeń po nowym roku, czyli prognozowaną przez Ministerstwo Zdrowia trzecią falą pandemii.

Na realizację tej inwestycji powiat pozyskał 500 tys. zł z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza-Edukacja-Rozwój 2014-2020. Łączny koszt prac budowlanych wynosi 1 422 424,92 zł, a koszt wyposażenia 270 000 zł.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023