Kopalnia Soli Bochnia: W roku pandemii ogromny spadek liczby turystów

-

Już kilkakrotnie informowaliśmy o negatywnym wpływie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 na turystyczny pion Kopalni Soli Bochnia. Teraz po raz pierwszy podajemy dane dotyczące liczby turystów. Jak poinformował prezes Maciej Kuszlik, w tym roku będzie to prawdopodobnie niecałe 50 tys. osób, czyli zaledwie ok. 28 proc. ruchu z 2019 r.

Przypomnijmy: z powodu obostrzeń związanych z pandemią Kopalnia Soli Bochnia była zamknięta dla turystów od 12 marca do 5 czerwca, a drugie zamknięcie rozpoczęło się 7 listopada i potrwa przynajmniej do 27 grudnia.

Wakacje nie były oczywiście takie jak zwykle. Turystów było zdecydowanie mniej niż w poprzednich latach. O trudnej sytuacji pisaliśmy w listopadzie na łamach Bochnianin.pl – link TUTAJ.

W 2019 roku Kopalnię Soli Bochnia odwiedziło 176 774 turystów, a rekordowy był 2017 r. Wtedy kopalnię zwiedziło 192 445 osób.

W tym roku będzie to najprawdopodobniej niecałe 50 tys. osób – przekazał redakcji Bochnianin.pl Maciej Kuszlik, prezes zarządu Kopalni Soli Bochnia.

Jaki będzie 2021 rok? Na dzień dzisiejszy trudno przewidzieć jak będzie wyglądać przyszły rok pod względem ilości turystów, którzy odwiedzą naszą kopalnię. Mam tutaj na myśli panującą pandemię i związane z tym ograniczenia i obostrzenia – przyznał prezes Maciej Kuszlik.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X