Przedszkolaki z Bochni wygrały konkurs fotograficzny

-

Grupa IV integracyjna z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Bochni zajęła 1. miejsce w konkursie fotograficznym pt. „Piękni jak Polska” w kategorii „grupy”. Fotografię nadesłaną z Bochni doceniło zarówno jury, jak i publiczność.

Autorem wygranego zdjęcia jest Ewa Sionko, wieloletni nauczyciel dyplomowany, który pracuje w tym przedszkolu. Zatytułowane zdjęcie „Krakowiaczek niejeden” dodatkowo uzyskało największą liczbę głosów i otrzymało Nagrodę Publiczności.

Organizatorem konkursu o zasięgu ogólnopolskim było Stowarzyszenie „Piękna Nasza Polska Cała”. Stowarzyszenie wsparł Marszałek Województwa Łódzkiego, Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz miesięcznik „Bliżej Przedszkola”.

Rywalizacja adresowana była do nauczycieli wszystkich typów szkół, opiekunów żłobków oraz pracowników instytucji kulturalno-oświatowych, którzy prowadzą zajęcia z dziećmi i młodzieżą. Osoby te mogły być autorem zdjęcia lub modelem.

W konkursie wyznaczono 3 kategorie: dzieci, grupy oraz nauczyciele. W tej ostatniej kategorii nauczycielka bocheńskiego przedszkola nr 2 Joanna Góral zajęła 2. miejsce ze zdjęciem pt. „Skrzypaczka w słonecznikach” autorstwa Aleksandra Zwierniaka. Joanna Góral od 10 lat jest związana z Zespołem Pieśni i Tańca Siedlecanie, w którym gra na skrzypcach oraz od 7 lat pracuje z dziećmi. Dzięki swojej pasji próbuje przekazać młodym pokoleniom zamiłowanie do folkoru.

Celem konkursu było uwrażliwienie na piękno polskiego folkloru oraz dostrzeganie niezwykłych detali przyrody regionalnej, ukazanie piękna i bogactwa naturalnego oraz atrakcyjnych turystycznie miejsc naszej ojczyzny.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022