R e k l a m a

Łowiectwo. Krzysztof Kokoszka łowczym okręgowym w Tarnowie

-

– 17 grudnia łowczy krajowy Paweł Lisiak powołał Krzysztofa Kokoszkę na stanowisko łowczego okręgowego w Zarządzie Okręgowym PZŁ w Tarnowie – poinformował Polski Związek Łowiectwa.

Przedstawiając nowo powołanego szefa okręgu przypomniano, że do Polskiego Związku Łowieckiego wstąpił on w 2008 roku. – Posiada podstawowe i selekcjonerskie uprawnienia do wykonywania polowania. Jest członkiem i sekretarzem Koła Łowieckiego „Łoś” w Bochni oraz członkiem Koła Łowieckiego „Knieja” w Tarnowie – czytamy w komunikacie. – Odznaczony Brązowym Medalem Zasługi Łowieckiej, Zasłużony dla Łowiectwa Ziemi Tarnowskiej oraz Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi.

O powołaniu Krzysztofa Kokoszki PZŁ poinformował na swojej stronie internetowej:

Za Wikipedią:

Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie. Jego geneza sięga XIX wieku i działalności pierwszych na ziemiach polskich towarzystw łowieckich. Organizacja liczy ok. 120 tys. członków. W Polsce są 2503 koła łowieckie (zrzeszające ok. 95% wszystkich członków PZŁ), które dzierżawią 4766 obwodów łowieckich. Kraj podzielony jest na 49 okręgów, w których funkcjonują okręgowe rady i zarządy.

Polski Związek Łowiecki zajmuje się prowadzeniem gospodarki łowieckiej, monitoringiem łowieckim, wspieraniem i prowadzeniem badań z zakresu łowiectwa, krzewieniem kultury wśród myśliwych i społeczeństwa, w tym propagowaniem tradycji, etyki, kultu patronów myśliwych, kolekcjonerstwa, wystawiennictwa, jak również propagowaniem strzelectwa myśliwskiego, kynologią, trofeistyką.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia