R e k l a m a

Bochnia. 150 świątecznych paczek ufundowanych przez firmę Cober trafi do potrzebujących

-

– Myślę, że to dobry przykład odpowiedzialności społecznej biznesu i przejaw solidarności z tymi, którym gorzej się wiedzie – ocenił podczas krótkiego spotkania z dziennikarzami Norbert Paprota, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Szef MOPS podkreślił, że cała akcja była pomysłem i inicjatywą wypływającą od firmy. Prezes Cober (spółka buduje w Bochni os. Panorama) Kazimierz Budek wyjaśnił to krótko: – Działamy w tym mieście, budujemy tu mieszkania, i chcąc zaakcentować więź z lokalną społecznością podjęliśmy inicjatywę zakupu pewnej partii produktów, które przydadzą się na święta osobom potrzebującym.

Z funduszy, które przekazała firma, skompletowano aż 150 świątecznych paczek z produktami spożywczymi. Od strony logistycznej w ich przygotowaniu pomogła firma COLD.

Do kogo trafią?

– W tym roku podjęliśmy działania, aby o tym nie decydować samemu. Poprosiliśmy wszystkie przedszkola, szkoły podstawowe i średnie w Bochni, żeby podpowiedziały nam osoby, którym należy pomóc. Zależało nam na tym, żeby to byli nie tylko beneficjenci związani z pomocą społeczną, ale żeby to były te osoby, którym z jakichś powodów wiedzie się słabiej – wyjaśnił Norbert Paprota, dyrektor MOPS. – Takich rodzin, które starają się pracować na swoje utrzymanie, a spotkały się w swoim życiu z dużymi problemami [np. niepełnosprawność dziecka – przyp. red.] jest wiele. W tej grupie są też osoby samotne, które nie mają dobrego wsparcia ze strony rodziny, albo w ogóle nie mają bliskich.

Zdecydowana większość ze 150 paczek już kilka dni temu została przekazana adresatom.

Burmistrz Stefan Kolawiński podkreślił: – Ta inicjatywa nie jest jedyną, firma włącza się w różne akcje bardzo chętnie, z wielkim rozmachem. Za to poczucie bycia członkiem wspólnoty bardzo dziękuję.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia