Bochnia. Zmarł Czesław Wojnar – wieloletni dyrektor SP Nr 4

26 grudnia 2020 r zmarł Czesław Wojnar, długoletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Św. Barbary w Bochni. – Nauczyciel i Pedagog z powołania, Harcerz z zamiłowania, cierpliwy Wychowawca. Zawsze mogliśmy liczyć na Jego radę i doświadczenie – żegna zmarłego społeczność szkoły.

W ciągu 25 lat skupił wokół siebie spore grono nauczycieli oddanych sprawom edukacji – był wymagającym szefem a jednocześnie pedagogiem niezwykle zaangażowanym w wychowanie bocheńskiej młodzieży.

Wcześniej, przez kilkanaście lat był nauczycielem i wychowawcą dzieci w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

– Mimo poważnych problemów zdrowotnych był bardzo aktywnym obywatelem naszego miasta, działał w Związku Nauczycielstwa Polskiego, Stowarzyszeniu Bochnia i Ziemia Bocheńska RAZEM – wspomina Jerzy Lysy, prezes „RAZEM”, dziś radny miejski.

Młodzieńczą pasją Czesława Wojnara było harcerstwo – w Związku Harcerstwa Polskiego jako komendant Hufca ZHP Bochnia a potem pedagog, był organizatorem wielu drużyn harcerskich, niezapomnianych obozów i rajdów, autorem świetnych pomysłów integrujących młode pokolenie oraz sprawcą wielu trwających do dziś przyjaźni.

– Uwieńczeniem jego pracy było zorganizowanie i rozpoczęcie działalności Szkoły w nowej siedzibie na Os. Św. Jana . Ta szkoła była jego marzeniem a potem chlubą, którą traktował jak najbliższą rodzinę. Mocno przeżył rozstanie z nią i nawet będąc na emeryturze podkreślał że „Czwórka” to największa – po rodzinie – miłość jego życia – dodaje Jerzy Lysy.

Czesław Wojnar zmarł w wieku 67 lat. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 5 stycznia 2021 r o godz. 11.00 na Cmentarzu Komunalnym przy ul Orackiej w Bochni.

Najnowsze materiały Partnerów

X