R e k l a m a

W szpitalu w Bochni ruszyły szczepienia przeciw COVID-19

-

W środę do Szpitala Powiatowego w Bochni dotarły pierwsze dawki szczepionki mRNA przeciw COVID-19 i od razu przystąpiono do szczepień pracowników tej placówki. Pierwszą zaszczepioną jest Małgorzata Pietrzak, specjalistka ds. epidemiologii.

Szpital Powiatowy w Bochni jest jednym z 509 tzw. szpitali węzłowych w Polsce, gdzie szczepiony jest personel medyczny i niemedyczny. Szpitale węzłowe szczepią swój personel, ale także personel innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek (to tzw. „faza 0”).

W środę do bocheńskiego szpitala trafiła pierwsza partia szczepionek dla 75 osób. 35 osób zostało zaszczepionych w środę, reszta będzie szczepiona w czwartek. Następne dawki szczepionki mają dotrzeć w poniedziałek 4 stycznia.

W sumie w bocheńskiej placówce w ramach obecnej fazy szczepień ma zostać zaszczepionych co najmniej 500 osób. Ponad połowa z nich to pracownicy Szpitala Powiatowego w Bochni. Szczepienia nie są obowiązkowe. Obecnie chęć szczepień wyraziło ponad 50 proc. załogi bocheńskiej lecznicy, ale dyrekcja szpitala ma nadzieję, że chętnych będzie znacznie więcej.

Pierwszą zaszczepioną jest Małgorzata Pietrzak, specjalistka ds. epidemiologii i pełnomocniczka ds. jakości w Szpitalu Powiatowym w Bochni.

Cieszę się, że zostałam zaszczepiona. Bardzo chciałam i czekałam na tę szczepionkę. Byłam osobą motywującą do tego, żeby się zaszczepić – powiedziała w rozmowie z Bochnianin.pl Małgorzata Pietrzak.

Teraz czuję się lepiej, ale jest jeszcze tyle niezaszczepionych osób… Cały czas namawiam i będę namawiała innych. Nic mi się nie stało po zaszczepieniu i mam nadzieję, że jutro też przyjdę do pracy i będę normalnie funkcjonować. To też będzie zachęta dla innych. Niektórzy boją się ze względu na choroby współistniejące, ale ja też nie jestem super zdrową osobą, bo z racji wieku mam różne obciążenia. Poza tym w pracy mam kontakt z osobami, które mogą być zakażone, więc tym bardziej takie osoby jak ja powinny się szczepić – dodała Małgorzata Pietrzak.

Po zakończeniu szczepień w ramach „fazy 0” ruszą szczepienia m.in. seniorów i służb mundurowych. Następnie rozpoczną się szczepienia pozostałej populacji. Zapisy na szczepienia mają ruszyć 15 stycznia 2021 roku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia