R e k l a m a

Bochnia. Wirus pomagania na „Urodzinach Ryśków”. Koncertowy finał charytatywnej akcji – ZDJĘCIA

-

Duży społeczny odzew zyskała akcja charytatywna zorganizowana przy okazji „Urodzin Ryśków” Piekarczyków. – Gdy widzę tę stertę darów, to czuję jak mi wraca wiara w człowieka – mówił podczas sobotniego koncertu Marek Piekarczyk, brat starszego jubilata i jednocześnie ojciec chrzestny dla młodszego.

Ryszard Piekarczyk Senior oraz jego syn Ryszard Piekarczyk Junior obchodzą urodziny tego samego dnia (2 stycznia), a od kilku lat świętują je organizując publiczne wydarzenia, podczas których zbierane są datki lub dary na jakiś cel charytatywny. W tym roku zbierano środki higieniczne dla młodych pacjentów oddziału dziecięcego w bocheńskim szpitalu.

Finał akcji zorganizowano w sali sportowej Zespołu Szkół Nr 3 („Ekonomik”) – to tu przez cały dzień znoszono zbierane przez ostatnie tygodnie w różnych miejscach dary, a wieczorem odbył się dwugodzinny koncert, podczas którego wystąpili Raba Gospel Choir, PiS (Piotr i Sierściu), Karol Makuch z Mateuszem Wojkowskim (obaj to uczestnicy Voice of Poland), Marek Piekarczyk z Tadeuszem Apryjasem i Jackiem Borowieckim oraz zespół Futro z Ryby.

Wydarzenie miało charakter zamknięty, ale było transmitowane na żywo w internecie.

Zarażanie wirusem

Chcemy was zarazić wirusem – tym wirusem, który się nazywa „pomaganie” – zwrócił się do widzów Ryszard Piekarczyk Senior. – Ten wirus jest najważniejszy. Wirus pomagania to jest coś pięknego, człowiek wstaje rano i czuje się świetnie! dodał. Przy okazji dorzucił, że akurat na wirusa pomagania, to nie warto się szczepić. – Zaszczepmy się nie na wirusa pomagania, tylko na wirusa wiadomo… – puszczał oko.

Jego brat, Marek Piekarczyk, swój koncert poprzedził wstępem: – Gdy widzę tę stertę darów, to czuję jak mi wraca wiara w człowieka, ostatnio mocno nadszarpnięta przez różne wydarzenia nieludzkie… Nasze piosenki dedykujemy wszystkim darczyńcom oraz służbie medycznej, która ciężko pracuje żebyśmy po prostu nie powymierali. Dziękujemy wam i dajemy Wam nasze piosenki!

Podczas koncertu zebrane dary oficjalnie przekazano szpitalowi, a zastępca dyrektora placówki Jarosław Gucwa przyznał:

– Rozmach tego wszystkiego mnie osobiście bardzo zaskoczył. Nie chodzi mi tu o wartość finansową przekazanych darów, ale o to, że w tym roku – który był paskudny – w naszym powiecie ja jako osoba pracująca w szpitalu zobaczyłem coś zupełnie nowego: olbrzymie wsparcie i poparcie naszej społeczności. Ten dzisiejszy koncert, ta akcja, jest tego zwieńczeniem – nie mógłbym sobie niczego lepszego życzyć: widzieć, że cała nasza społeczność jest razem z nami – mówił Jarosław Gucwa.

Młodszy z jubilatów apelował:Szanujcie tych ludzi, oni walczą każdego dnia o wasze życie i zdrowie. Pamiętajcie dobrzy ludzie – ten szpital, jest waszym szpitalem! podkreślał Ryszard Piekarczyk Junior.

Zrzutka na kardiomonitor

W ramach charytatywnej akcji na portalu Zrzutka.pl uruchomiono także zbiórkę środków pieniężnych na zakup 2 kardiomonitorów do kontrolowania funkcji życiowych małego pacjenta. Już prawie udało się zebrać kwotę potrzebną na zakup pierwszego urządzenia (w chwili pisania tego tekstu na koncie jest 7120 zł, koszt jednego urządzenia to 8800 zł).

Podczas koncertu do wpłat zachęcał m.in. Marek Piekarczyk: – W działalności takiej jak ta dzisiejsza, największa siła to my. My, ludzie którzy mieszkamy w tym mieście mamy większą potęgę niż całe państwo i skarb państwa, ponieważ każda nasza złotówka tworzy dużą kasę. Cokolwiek wpłacimy, to się przyda. Bo jeżeli nas jest wielu, to zawsze osiągniemy cel, który sobie zamierzyliśmy.

Z kolei starosta Adam Korta, który również wsparł akcję, przypomniał: – Ten rok, który niedawno się zakończył był trudny, w szczególności dla służby medycznej dla lekarzy, dla pielęgniarek, dla wszystkich osób, które walczyły o zdrowie Polaków. Myślę, że każda złotówka, która wpłynie na konto, pomoże osobom, które tej pomocy w szpitalu powiatowym będą potrzebowały. Wpłacajcie, każda złotówka przyniesie dobro drugiej osobie.

– Każda złotówka na wagę zdrowia – spuentował Ryszard Piekarczyk Senior.

Ryszardowie zapowiedzieli, że w przyszłości będą organizować kolejne charytatywne wydarzenia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc