Bochnia. Prawie 180 osób zarejestrowało się na szczepienia przeciw Covid-19 w miejskiej przychodni

-

W pierwszym dniu rejestrowania na szczepienia przeciwko Covid-19 seniorów w wieku 80+, w miejskiej przychodni działającej przy ul. Floris zapisało się prawie 180 osób. W ten sposób terminarz szczepień wypełniony został do… marca.

Zgodnie z przedstawionym w zeszłym tygodniu programem i strategią szczepień, do punktów szczepień ma docierać 30 dawek szczepionek tygodniowo. To determinuje tempo procesu.

Miejska przychodnia wyznaczyła po dwa dni w tygodniu, w których będzie dokonywać szczepień, a w piątek 15 stycznia rozpoczęła się rejestracja seniorów 80+ na te terminy.

Według danych z piątkowego popołudnia, w bocheńskiej przychodni zarejestrowało się 177 pacjentów, a kalendarz szybko wypełnił się do marca. Kolejni mogą się dopisać – placówka będzie dysponować jeszcze kolejnymi 123 dawkami przewidzianymi dla tej grupy wiekowej.

W samej Bochni pacjenci mogą rejestrować się także w prywatnych przychodniach Medikarte oraz Przychodni Bocheńskiej. Punkty szczepień działają także w miejscowościach na terenie pozostałych gmin powiatu bocheńskiego – lista TUTAJ. Każdy z tych punktów ma otrzymać osobną pulę szczepionek.

Szczepienia w grupie „0”

Od 30 grudnia trwały w naszym regionie szczepienia w grupie „0”. Przez ten czas zaszczepiono:

  • powiat bocheński: 566 osób
  • powiat brzeski: 708 osób

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

lipiec, 2022

X