1. liga koszykówki. Znów pasmo porażek. Czy bochnianki przełamią niemoc? – ZDJĘCIA

-

To nie jest łatwy i miły sezon dla debiutującego w 1. lidze zespołu Contimax MOSiR Bochnia. W miniony weekend drużyna doznała u siebie piątej z rzędu porażki, tym razem z Widzewem Łódź, a jej bilans w rozgrywkach to 3-12. Czy bochnianki zdołają go podreperować w sobotę w meczu z Pompax Tęczą Leszno?

Mecz z łodziankami ustawiła już pierwsza kwarta, która zaczęła się od zbudowania przez przyjezdne przewagi i wyniku 0:14 (!). Co prawda gospodynie dużym wysiłkiem zdołały jeszcze do końca tej części gry zmniejszyć dystans do 5 punktów, ale zapłacić im za to przyszło w kolejnej kwarcie, którą przegrały 16 punktami, a strata wynosiła wtedy już 21 punktów. Widzew zwycięstwo dowiózł spokojnie do końca meczu.

Najlepszą zawodniczką ekipy z Łodzi była Wiktoria Stępień (18 pkt, 3 asysty, 3 zbiórki):

Porażki beniaminka z Bochni nie byłyby tak bolesne (bo przecież jak podkreśla trener Małgorzata Misiuk „ten sezon jest po naukę”), gdyby gra zespołu nie pozostawiała tak wiele do życzenia. W trakcie sobotniego spotkania nie zawiodła tylko Anna Krawiec (17 pkt i 18 zbiórek!) oraz Julia Natkaniec (13 pkt), a rezerwowa Sara Marczyk (15 pkt w tym jedna „trójka”) pokazała starszym koleżankom, że czasem wystarczy więcej odwagi i zdecydowania, by być skutecznym w ofensywie. Trener Misiuk była dosłownie wściekła obserwując swoje zawodniczki, bo te jakby zupełnie zapominały – nie pierwszy raz – o wskazówkach i zagraniach ćwiczonych na treningach.

W najbliższą sobotę bochnianki (9. miejsce w tabeli) zagrają kolejny mecz u siebie, goszcząc zespół Pompax Tęcza Leszno (4. miejsce). W pierwszym starciu tych drużyn górą była Tęcza, która wygrała ten mecz choć do przerwy to Contimax MOSiR prowadził przewagą 17 punktów. W zespole z Leszna wyróżniającą się zawodniczką jest Iga Walentowska, która w tym sezonie rzuca średnio 20 pkt. na mecz, a jej rekord to aż 43 pkt (!) w spotkaniu przeciw Liderowi Swarzędz.