R e k l a m a

Powiat bocheński. Laptopy do nauki zdalnej dla uczniów i nauczycieli

-

34 laptopy przekazały władze województwa małopolskiego na ręce starosty bocheńskiego Adama Korty i dyrektorów powiatowych szkół. Komputery pomogą uczniom i nauczycielom techników i szkół branżowych w nauce zdalnej.

Nowe laptopy trafiły do:

  • Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 w Bochni (12 szt.),
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie (8),
  • Szkoły Branżowej I Stopnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym (5),
  • Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Nr 2 w Bochni (5),
  • Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni (po 2 laptopy dla Technikum Nr 3 oraz Szkoły Branżowej I Stopnia Nr 3).

Wartość przekazanego sprzętu to łącznie ponad 100 tys. zł. Dofinansowanie ze środków unijnych to ok. 85 tys. zł, resztę stanowi wkład własny powiatu bocheńskiego oraz BP.

Wspólnie ze szkołami z powiatu bocheńskiego stawiamy dziś kolejny istotny krok w kierunku przygotowania szkół do procesu kształcenia hybrydowego. Cieszę się, że mogę przekazać sprzęt komputerowy dla placówek, które właśnie takiego wzmocnienia w zakresie infrastruktury cyfrowej potrzebują. Zakupione komputery będą wsparciem dla uczniów i nauczycieli – ułatwią im komunikację i realizację zajęć zarówno w okresie nauki zdalnej, jak i po jego zakończeniu – mówi Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Laptopy wraz z dostępem do internetu trafią do uczniów i nauczycieli techników oraz szkół branżowych. Będą dużym wsparciem podczas prowadzenia lekcji i egzaminów prowadzonych w formule zdalnej. To kolejny wniosek, na który uzyskaliśmy dofinansowanie. W planach mamy kolejne, tym razem dla liceów – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

Dotychczas w całym województwie w ramach pakietu edukacyjnego dla szkolnictwa zawodowego Małopolskiej Traczy Antykryzysowej dostarczony został sprzęt komputerowy do nauczania zdalnego o wartości ponad 1,5 mln zł. Docelowo będzie to blisko 4 mln zł dla 90 zespołów szkół.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia