1. liga futsalu. Po świetnym meczu BSF pokonał lidera aż 5:1 – ZDJĘCIA

-

BSF ABJ Bochnia pokonał w sobotę lidera 1. ligi Górnika Polkowice 5:1. Dzięki temu zwycięstwu ekipa z Miasta Soli znacznie zwiększyła swoje szanse na grę w barażach i walkę o awans do Ekstraklasy.

To było świetne widowisko i najlepszy w tym sezonie mecz rozegrany w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni. Gra była szybka, obfitowała w podbramkowe sytuacje, strzały i interwencje bramkarskie.

Wynik otworzyło trafienie ściągniętego niedawno do BSF Rafanidesa, który w 7. min. wykończył zagraną piętą asystę od Palonka. Bochnianie jeszcze przez chwilę cisnęli, ale w kolejnych minutach to podrażniony lider coraz częściej zagrażał bramce gospodarzy. Między słupkami fantastycznie spisywał się debiutujący w wyjściowym składzie Favretto, swoimi interwencjami powodując aplauz na rozemocjonowanej ławce rezerwowych. Był jednak bez szans przy strzale Wolana w 17. minucie – ale więcej razy w tym meczu już nie pozwolił się pokonać.

Na przerwę zespoły schodziły przy stanie 1:1.

W drugiej połowie przez blisko kwadrans trwała niesamowita wymiana ciosów, a oba zespoły miały okazje by wyjść na prowadzenie. Udało się to w końcu gospodarzom, gdy w 34. minucie po raz kolejny trafił Rafanides wykańczając szybką kontrę. Chwilę później rozgrywaną przez Górnika piłkę przechwycił Matras i w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił do siatki (na raty), podwyższając na 3:1.

W tym momencie (5 minut przed końcem meczu) goście zdecydowali się na wycofanie bramkarza. Gry w przewadze nie udało im się wykorzystać, za to tracąc dwukrotnie piłkę zostali „ukarani” trafieniami do pustej bramki przez Palonka i Matrasa.

BSF ABJ Bochnia – Górnik Polkowice 5-1 (1-1)

Matras 36, 38, Rafanides 7, 34, Palonek 36 – Wolan 17.

BSF ABJ: Favretto – Prokop, Matras, Palonek, Rafanides, Łękawa, Maślak, Rynduch, Noga, Lucas, Budzyn.