Dziwne wpisy senatora Włodzimierza Bernackiego. „Konto przejęte przez hakerów”

-

W czwartek przed południem na twitterowym koncie reprezentującego nasz okręg wyborczy senatora Prawa i Sprawiedliwości Włodzimierza Bernackiego pojawiły się dziwne wpisy: „To się po prostu nie mieści w głowie! Dziennikarka, ponadto oficer Wojska Polskiego zajmuje się prostytucją i świadczy usługi towarzyskie dla VIP-ów.” Wpisy okraszone były zdjęciami. Polityk już poinformował, że został ofiarą ataku hakerów.

Seria trzech wpisów na koncie wiceministra edukacji układa się w jeden ciąg:

„To się po prostu nie mieści w głowie! Dziennikarka, ponadto oficer Wojska Polskiego zajmuje się prostytucją i świadczy usługi towarzyskie dla VIP-ów. Najbardziej oburzające jest to, że wykorzystuje zdjęcia z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą i naszymi amerykańskimi sojusznikami jako reklamę swoich usług seksualnych. Jestem głęboko oburzony tym zachowaniem. Złożę wniosek do Komisji Obrony Narodowej w sprawie pozbawienia jej stopnia oficerskiego i zwolnienia z zawodowej służby wojskowej.”

Screeny załączamy poniżej (zamazaliśmy twarz kobiety, której wizerunek został wykorzystany przez hakerów).

Ministerstwo edukacji już poinformowało, że „konto wiceministra zostało przejęte przez hackerów„.

Sam Włodzimierz Bernacki w rozmowie z „Faktem” poinformował, że nie może się dostać na swoją pocztę mailową, ani wejść na Twittera. Hasła zostały zmienione. Wiem tylko, że jakieś tam treści się pojawiły, ale nie mogę zobaczyć co tam jest. Już działają odpowiednie służby w tej sprawie, zarówno w klubie, w ministerstwie cyfryzacji, jak i w kolejnych instytucjach – powiedział „Faktowi” wiceminister.

Incydent jest szeroko komentowany na Twitterze:

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2021

X