Na sesji Rady Miasta Bochnia o szczepieniach nauczycieli: „To była rzeczywiście tragedia”

-

To co działo się w szpitalu (w Bochni) jest karygodne. (…) Bocheński szpital był całkowicie nieprzygotowany do wykonywania szczepień – tak Bogdan Kosturkiewicz, przewodniczący Rady Miasta Bochnia, skomentował szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19, które zorganizowano ostatnio w Szpitalu Powiatowym w Bochni. Zaznaczył, że taki obraz przedstawili mu sami zainteresowani.

Przypomnijmy: w poniedziałek w Szpitalu Powiatowym w Bochni ruszyła akcja szczepień nauczycieli przeciwko COVID-19. Na ten dzień zaplanowano 180 szczepień, które nie przebiegały tak sprawnie jak planowano i kilkadziesiąt osób czekało w kolejce w korytarzu, co przeczyło epidemicznym standardom bezpieczeństwa. Dyrektor placówki Jarosław Kycia wyjaśnił wówczas, że zawinił system informatyczny i obiecał wyciągnięcie wniosków na przyszłość. Szczegóły TUTAJ.

Do tego wydarzenia Bogdan Kosturkiewicz odniósł się tuż po zamknięciu czwartkowej sesji Rady Miasta Bochni.

Zamykam 29. sesję Rady Miasta Bochnia. Bardzo proszę uważajcie państwo na siebie, ponieważ widzimy, że ilość osób zakażonych cały czas rośnie. Wyrażę swój niepokój tym co działo się w bocheńskim szpitalu. Myślę, że nauczyciele i wszystkie osoby, które interesują się szczepieniami wiedzą dokładnie o co chodzi. To jest karygodne proszę państwa. Ministerstwo jak się stara to się stara – nie będę tego oceniał – raz lepiej, raz gorzej, ale to co działo się w szpitalu jest karygodne – powiedział Bogdan Kosturkiewicz, przewodniczący Rady Miasta Bochnia.

Jak mi przedstawiali nauczyciele: bocheński szpital był całkowicie nieprzygotowany do wykonywania szczepień. Osoby, które uczestniczyły w tych szczepieniach były niesłychanie zagrożone. Chciałbym bardzo, aby to się zmieniło, bo jeżeli nie będzie wspólnej pracy nas wszystkich – samorządów i pracowników szpitali – to niestety ilość osób zarażonych będzie rosła, a cały czas czytamy, że co chwilę odchodzi od nas ktoś ze znanych nam osób, bo jego organizm nie wytrzymał zarażenia COVID-19. Ten wirus rzeczywiście istnieje i wspólnie starajmy się doprowadzić do tego, żeby ilość osób pokrzywdzonych była możliwie jak najmniejsza – dodał Bogdan Kosturkiewicz.

Do sprawy odniosła się jeszcze krótko radna Alicja Śliwa, która jest nauczycielką.

Dziękuję panu przewodniczącemu za słowa związane z nauczycielami. To była rzeczywiście tragedia – oceniła radna.

Czytaj również:
Ruszyły szczepienia nauczycieli. Tłumnie na korytarzu szpitala w Bochni

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2022

X