R e k l a m a

Australia. Banner z podziękowaniami dla strażaków OSP z Poręby Spytkowskiej

-

W Upper Murray w Nowej Południowej Walii w Australii w obecności ambasadora RP Michała Kołodziejskiego rozwinięto baner, na którym dziękuje się polskim strażakom za zebranie 150 tys. dolarów na pomoc w gaszeniu pożarów buszu w 2020 r. – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Długi banner z podziękowaniami, zawierający m.in. frazę „Thanks & 'dziękuję’ to the polish firefighters from Poręba Spytkowska” został rozwinięty podczas uroczystości upamiętniającej 181. rocznicę rozpoczęcia wyprawy podróżnika Pawła Edmunda Strzeleckiego, który zdobył i nazwał najwyższą górę lądowej części Australii imieniem Tadeusza Kościuszki (uroczystość planowana była w 180. rocznicę w 2020 roku, ale została przesunięta z powodu pandemii).

Przypomnijmy: rok temu strażacy OSP z Poręby Spytkowskiej w obliczu doniesień o tragicznych w skutkach pożarach w Australii uruchomili zbiórkę pieniędzy na portalu Siepomaga.pl. Linki do niej rozchodziły się w mediach społecznościowych lotem błyskawicy (na Facebooku ponad 36 tys. udostępnień), w ciągu kilku tygodni wpłat dokonało ponad 11,2 tys. osób, a zebrana okazała się zaskakująco duża.

– Minął rok, ale hojność naszych rodaków po pożarach w Australii nie poszła w zapomnienie! – podkreśla ambasador Michał Kołodziejski.

Środki zebrane przez strażaków OSP z Poręby Spytkowskiej zostały przeznaczone na rzecz odbudowy Parku Narodowego Kościuszki w Australii, który ucierpiał na skutek tragicznych pożarów. Więcej o tym, co udało się zrobić za te pieniądze, przeczytacie TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc