R e k l a m a

RMF FM: „Ogólnopolski lockdown niemal pewny”

-

„Wprowadzenie nowych obostrzeń ogólnopolskich jest już praktycznie przesądzone. Jeszcze dziś odbędzie się konferencja dotycząca nowych obostrzeń” – poinformował RMF FM powołując się na nieoficjalne ustalenia swoich dziennikarzy.

Stacja podaje, że „jeszcze wczoraj rząd zastanawiał się, czy objąć obostrzeniami cały kraj czy tylko część województw. Dziś już wiadomo, że obostrzenia obejmą całą Polskę”. 

Powodem są przekazane rano przez ministerstwo zdrowia najnowsze dane: w ciągu ostatniej doby potwierdzono ponad 25 tys. nowych zakażeń koronawirusem i zanotowano 453 zgony osób chorych na COVID-19.

Według informacji przekazanych przez RMF FM, jest możliwe, że nowe obostrzenia zaczną obowiązywać już w tym tygodniu. Lockdown miałby polegać na rozszerzeniu na cały kraj obostrzeń obowiązujących dziś na Mazowszu, Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz w Lubuskiem (m.in. zamknięcie szkół, galerii handlowych, hoteli, kultury i sportu).

Doniesienia stacji uprawdopodabnia wypowiedź prezydenta RP Andrzeja Dudy:

– Prawdopodobnie możemy się spodziewać wprowadzenia restrykcji na obszarze całego kraju; sytuacja jest zła i zapanowanie nad nią ma dziś znaczenie fundamentalne – powiedział w środę prezydent podczas spotkania przedstawicielami Sił Zbrojnych zaangażowanymi w walkę z pandemią.

Jak dodał Andrzej Duda, komunikat w tej sprawie ma ogłosić premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim.

Konferencja prasowa ws. sytuacji epidemicznej zaplanowana jest na dziś o godz. 15:00.

Sytuacja w Małopolsce

Poniższy wykres przedstawia dzienną liczbę potwierdzonych zakażeń koronawirusem w województwie małopolskim od początku pandemii:

źródło: screen koronawirusunas.pl

Czytaj więcej na Bochnianin.pl/koronawirus/

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc