Policjanci z Bochni ratowali wyziębionego 64-latka

-

Dzięki zgłoszeniu na numer 112 bocheńscy policjanci uratowali starszego mężczyznę przez wychłodzeniem. Temperatura ciała 64-latka wynosiła jedynie 27,4 °C. Mimo, że okres zimowy dobiega końca, w dalszym ciągu, głównie w porze nocnej temperatury powietrza są niskie.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, około godziny 7:30, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bochni otrzymał informację o mężczyźnie, siedzącym przy jednej z posesji przy drodze krajowej nr 94. Mężczyzna wyglądał na bardzo zziębniętego i potrzebującego pomocy. 

Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze prewencji. Policjanci potwierdzili, że mężczyzna  wygląda na mocno wyziębionego i nie może się poruszać. Z uwagi na stan psychofizyczny mężczyzny kontakt z nim był utrudniony. Mundurowi natychmiast udzielili mu pomocy zapewniając ciepło do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Zespół ratownictwa medycznego zbadał 64-latka stwierdzając bardzo niską temperaturę ciała: 27,4°C.

Mężczyznę przewieziono do szpitala.  Dzięki zgłoszeniu na numer alarmowy i szybkiej reakcji mundurowych udało się uratować zdrowie i życie mężczyzny. 

Szybka interwencja oraz odpowiednia pomoc mają w takich wypadkach pierwszorzędne znaczenie. Mimo kończącej się zimy policja apeluje o reagowanie na tego typu sytuacje i nie pozostawanie obojętnym wobec osób potrzebujących pomocy. Każdy telefon z takim zgłoszeniem jest natychmiast weryfikowany.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2022

X