Na co zwrócić uwagę przy wyborze lodówki wolnostojącej?

Lodówka jest jednym z najważniejszych urządzeń, jakie znajdują się w kuchni. Na rynku jest wiele modeli, więc decyzja o tym, który z nich wybrać musi być dokładnie przemyślana. Jakie aspekty warto więc brać pod uwagę. Które powinny być dla nas najważniejsze, aby spełniała nasze oczekiwania w wielu aspektach? Podpowiadamy. 

Lodówki wolnostojące i ich rodzaje

Chłodziarki możemy podzielić na pięć rodzajów, biorąc pod uwagę ich funkcjonalność. Wśród nich wymienia się lodówki klasyczne, które są pozbawione zamrażalnika, albo też wyposażone są w małą, oddzieloną cienkimi drzwiami półkę w której znajduje się on w wersji mikro. Kolejne modele to lodówko-zamrażarki, które zostały wyposażone w dwa systemy – chłodzenia oraz zamrażania. Następne, to lodówki Side by Side. Urządzenia te charakteryzują się tym, że posiadają dwie pary drzwi w których w pierwszej znajduje się chłodziarka, natomiast w drugiej zamrażalnik. Lodówki Multidoor to zdecydowanie większe urządzenia posiadające 3 lub 4 pary drzwi, gdzie jedna lub dwie dedykowane są zamrażarce oraz dwie chłodziarce. Ostatni model, to lodówki turystyczne

Technologie i klasa energetyczna lodówki

Lodówki coraz częściej wyposażane są w nowoczesne technologie, które ułatwiają przechowywanie żywności, robienie zakupów, jak również umilają umilają czas spędzany w kuchni. Można śmiało powiedzieć, że standardem stały się urządzenia wyposażone w technologię No Frost, więc nie robi ona już większego wrażenia. Zdecydowanie większe natomiast wywierają lodówki z wbudowanym tabletem czy też kamerką. Z jej pomocą ściągając aplikację mobilną możemy podglądać produkty, które znajdują się w chłodziarce np. w trakcie zakupów. To znacznie ułatwia robienie listy zakupowej. Producenci proponują także modele z elektronicznym termostatem, filtrem i powłoką antybakteryjną, technologią dwóch obiegów czy też systemem filtracji powietrza

Kupując lodówkę warto także zwrócić uwagę na jej klasę energetyczną, która określa przedział jej efektywności. Jedne modele są bardziej, a drugie mniej oszczędne. Wśród nich wymienia się klasy: D, C, B, A, A+, A++ oraz A+++, a najchętniej wybierane modele to te o klasie A++ oraz A+++. 

Kolorystyka i wymiary

Nie bez znaczenia pozostaje także kolorystyka lodówki. Warto postawić na model, który będzie pasował zarówno do pozostałych urządzeń, jak również komponował się z barwą frontów szafek. Nie bez znaczenia pozostają również wymiary tego sprzętu. Tutaj oczywiście wiele zależy od metrażu kuchni, który w bardzo często determinuje podjęcie decyzji o zakupie konkretnego modelu. 

Najnowsze materiały Partnerów