Bochnia. Zastępca burmistrza na Twitterze dosadnie skomentował wypowiedzi Jerzego Lysego

-

Zastępca burmistrza Bochni Robert Cerazy udostępnił na Twitterze artykuł z Bochnianin.pl, a w dosadnym komentarzu wyraził dezaprobatę wobec postawy Jerzego Lysego. Co prawda nie wymienił radnego z imienia i nazwiska, ale z kontekstu jednoznacznie wynika, że właśnie jego miał na myśli.

W weekend opublikowaliśmy na łamach Bochnianin.pl relację z ostrej wymiany zdań, jaka wywiązała się na czwartkowej sesji rady miasta pomiędzy radnym Jerzym Lysym (Bocheńska Wspólnota Samorządowa), a burmistrzem Bochni Stefanem Kolawińskim. Poszło o prowadzone na Plantach Salinarnych prace budowlane związane z odbudową kuźni i lodowni. Radny stwierdził m.in., że inwestycja prowadzona jest źle, nie obyło się też bez obustronnych uszczypliwości – czytaj TUTAJ.

To nie pierwszy raz, kiedy Jerzy Lysy jest krytyczny wobec burmistrza. Radny nie kryje, że ma złe zdanie o tym, jak rządzi i gospodaruje obecna ekipa (Jerzy Lysy: „Burmistrz od 2 lat robi wszystko, aby udowodnić, że popierając go nie miałem racji” – WYWIAD).

Te „ciągłe narzekania” radnego, a wcześniej przez wiele lat wójta Gminy Bochnia, są powodem irytacji w magistracie, zwłaszcza że – jak można usłyszeć nieoficjalnie – „przyganiał kocioł garnkowi”. Właśnie w takim tonie jest wpis Roberta Cerazego:

„Specjalista od taczek i cementu, pękającej szkoły, przedszkola czy rozlatującej się nawierzchni z poliuretanu wykonanej niedbale na nieprzygotowanym podłożu. Generalnie postrzeganie rzeczywistości to raczej peron 9 i ¾ lub może „zniekształcenia poznawczo-behawioralne” – ocenił zastępca burmistrza.

Wspomniany peron 9 i ¾ to nawiązanie do książek o „Harrym Poterze”, zaś „zniekształcenia poznawczo-behawioralne” tak opisują fachowcy (za centrumdobrejterapii.pl):

„Obecność zniekształceń poznawczych w myśleniu skutkuje postrzeganiem rzeczywistości w sposób stronniczy, zafałszowany i często negatywny. Można powiedzieć, że przekonują one umysł osoby, iż to co widzi jest prawdziwe, podczas gdy w istocie takie nie jest. Są one co najmniej nieprecyzyjne i zazwyczaj wzmacniają negatywne myśli i uczucia. W rezultacie, osoba często postrzegająca świat w oparciu o zniekształcenia poznawcze (nie uzmysławiając sobie tego) może mieć bardzo negatywny obraz świata, innych ludzi i własnej osoby.”

Zobacz też: Spięcie radnego z burmistrzem Bochni. Poszło o remont na Plantach

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023