R e k l a m a

Radny Jerzy Lysy odpowiada na tweeta zastępcy burmistrza specjalnym oświadczeniem

-

Po artykule w Bochnianin.pl radny Jerzy Lysy postanowił zareagować na twitterowy wpis zastępcy burmistrza Bochni Roberta Cerazego. – Arogancja udziela się urzędnikom niższego szczebla, którzy atakują mnie zapewne dla odwrócenia uwagi od własnych błędów lub ze zwykłego lizusostwa do szefa – skomentował w obszernym oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji. Do maila dołączył fotografie z będącego przedmiotem kontrowersji remontu budynku na Plantach, który sezon zimowy musiał „przetrwać” bez zadaszenia.

Zobacz też:
Bochnia. Zastępca burmistrza na Twitterze dosadnie skomentował wypowiedzi Jerzego Lysego
Spięcie radnego z burmistrzem Bochni. Poszło o remont na Plantach


Pan Tomasz Stodolny
Redaktor Naczelny Portalu Bochnianin.pl

Szanowny Panie Redaktorze

W nawiązaniu do wpisu wiceburmistrza R. Cerazego, któremu to wpisowi poświecił Pan odrębny artykuł w swoim poczytnym Portalu, działając w trybie Ustawy Prawo Prasowe, proszę uprzejmie o zamieszczenie mojej odpowiedzi (w całości) oraz zaprezentowanie PT Czytelnikom – Internautom dokumentacji fotograficznej (stanowiącej integralną część odpowiedzi), która pozwoli im dokonać własnej oceny, czy słuszne były moje uwagi na ostatniej sesji RM w sprawie złego prowadzenia prac remontowych na obiektach zabytkowych na Plantach. A w szczególności – pozostawienia na okres zimowy w/w obiektów bez dachów.

Pragnę podkreślić, że takie prowadzenie inwestycji samorządowych (a także dziwne praktyki w ich rozliczaniu) od kilku lat stało się w Bochni „normalką”, która wprawdzie oburza mieszkańców ale – z wiadomych względów – nie spotyka się z powszechną krytyką radnych. Mam nadzieję, że nadrobi to „czwarta władza” czyli lokalna prasa i portale internetowe.  

Z poważaniem
Jerzy Lysy

Załączniki:
1. Odpowiedź
2. Fotografie remontu


ODPOWIEDŹ

„W odpowiedzi na słowne zaczepki personalne, których od kilku miesięcy dopuszcza się burmistrz Stefan Kolawiński, gdy nie potrafi merytoryczne wytłumaczyć się z krytycznych uwag kierowanych przeze mnie w imieniu mieszkańców a także kolegów z Klubu Bocheńska Wspólnota Samorządowa na sesjach i komisjach Rady Miejskiej, informuję że wszystkie poruszane przeze mnie tematy samorządowe mają pokrycie w faktach. Potwierdzała to wielokrotnie Komisja Rewizyjna, w której mam zaszczyt pracować.

Zaskakuje mnie tylko arogancja burmistrza, wynikająca zapewne z niekompetencji (tu nie ma zaskoczenia). Dziwi jednak ciche akceptowanie nieprawidłowych działań burmistrza jako organu wykonawczego przez radnych, którzy w rozmowach kuluarowych przyznają mi rację. Tym
większy szacunek wyrażam tym Paniom i Panom Radnym, którzy wraz ze mną otwarcie sprzeciwiają się marnotrawieniu publicznych środków, nepotyzmowi i podejmowaniu decyzji niekorzystnych dla Bochni i jej mieszkańców.

Ostatnio widać, że arogancja udziela się także urzędnikom niższego szczebla, którzy atakują mnie zapewne dla odwrócenia uwagi od własnych błędów lub ze zwykłego lizusostwa do
szefa. Najlepszym dowodem jest cytowany w lokalnych mediach wpis na twitterze zastępcy
burmistrza Roberta Cerazego, w którego zakresie jest nadzór m.in. nad skandalicznie przygotowaną i fatalnie prowadzoną inwestycją pn. Rynek-Odnowa (23 mln zł), a ostatnio nad bardzo drogim (4 mln zł) remontem zabytkowych budynków na Plantach. W załączeniu przesyłam kilka zdjęć, na poparcie mojej uwagi na sesji RM, że kardynalnym błędem było ściągnięcie dachów przed zimą i pozostawienie budynków w takim stanie na kilka śnieżnych i deszczowych tygodni. Naruszono tu nie tylko zasady określone dla prac konserwatorskich ale podstawowe zasady sztuki budowlanej.

Teraz istnieje realna groźba konieczności wykonywania dodatkowych robót osuszających, a w efekcie – aneks zwiększający koszt inwestycji. Bochnianie nie chcą, aby była to kolejna smutna
„normalka”, za którą – wskutek zaniedbań ważnych urzędników – muszą płacić ze swoich kieszeni.

Polemiki z panem Cerazym – którego pamiętam jako miłego kiedyś adepta inżynierii sanitarnej – prowadzić nie będę, lecz na Święta dedykuję mu ułamek poezji Tuwima:

„Próżnoś repliki się spodziewał.
Nie dam ci prztyczka ani klapsa (…)

Julian Tuwim

Resztę wspaniałego wierszyka okolicznościowego każdy sobie znajdzie – Internet to potęga.

Wszystkim Mieszkańcom Bochni i ziemi bocheńskiej a szczególnie PT Czytelnikom życzę spokojnych Świat Wielkanocnych i wiary, że wkrótce będzie lepiej – także w zarządzaniu dobrem publicznym.

Z poważaniem – Jerzy Lysy

Bochnia, 30 marca 2021″

Zobacz też:
Bochnia. Zastępca burmistrza na Twitterze dosadnie skomentował wypowiedzi Jerzego Lysego
Spięcie radnego z burmistrzem Bochni. Poszło o remont na Plantach

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc