R e k l a m a

Szpital w Bochni już z nowymi respiratorami od Powiatu. Jeden kupiło też Miasto

-

W środę przed południem do Szpitala Powiatowego w Bochni dotarły trzy nowe respiratory, których zakup został sfinansowany przez Powiat Bocheński (2 urządzenia) i miasto Bochnia (1).

We wtorek informowaliśmy, że zarząd powiatu bocheńskiego podjął decyzję o sfinansowaniu zakupu dwóch dodatkowych respiratorów dla bocheńskiego szpitala (link do tekstu TUTAJ). Powodem takiej decyzji jest całkowita zajętość szpitalnych respiratorów z powodu coraz większej liczby osób ciężko chorych na COVID-19.

Decyzję o zakupie respiratorów podjął też burmistrz Bochni Stefan Kolawiński. Z rezerwy budżetowej został sfinansowany zakup dwóch urządzeń: jednego respiratora, który właśnie dotarł do szpitala i respiratora lub prawdopodobnie urządzenia do stymulacji serca (decyzję w tej sprawie podejmie szpital, sprzęt będzie dopiero zamawiany).

Wszystkie trzy respiratory dotarły do bocheńskiego szpitala w środę przed południem. Dodatkowo w środę w godzinach popołudniowych do placówki w Bochni mają dotrzeć jeszcze trzy takie urządzenia, które wojewoda małopolski zadysponował z agencji rezerw materiałowych (będą to również nowe respiratory). O decyzji wojewody pisaliśmy TUTAJ.

Jak to możliwe, że respiratory dotarły do szpitala tak szybko? Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że placówka zamówiła je już wcześniej, równolegle starając się o zdobycie lub wygospodarowanie z własnego budżetu środków na sfinansowanie zakupu. Dzięki wsparciu samorządów udało się transakcję sprawnie sfinalizować.

Czytaj też: Zastępca dyrektora szpitala w Bochni: „Jedziemy na granicy”

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc