R e k l a m a

Bochnia. Brak wolnych respiratorów w szpitalu. Powiat kupi 2 dodatkowe

-

Zarząd powiatu bocheńskiego podjął decyzję o sfinansowaniu zakupu dwóch dodatkowych respiratorów dla bocheńskiego szpitala. Obecnie wszystkie łóżka respiratorowe w placówce są zajęte.

O decyzji poinformował na Twitterze Rafał Rudka – jeden z członków zarządu powiatu. Przekazał też, że sprzęt może trafić do szpitala jeszcze w tym tygodniu.

Zachęcam kolejne samorządy do podobnych działań – dodał samorządowiec.

– Trzeba działać szybko, a wyjątkowa sytuacja potrzebuje wyjątkowych decyzji – dorzucił niedługo potem starosta Adam Korta.

Decyzja jest odpowiedzią na przybierającą na sile trzecią fale pandemii, tym samym pilne potrzeby zgłaszane przez Szpital Powiatowy w Bochni. W bocheńskiej placówce już od 31 marca będzie 75 łóżek dla osób z potwierdzonym zakażeniem SARS Cov2, 12 łóżek intensywnej terapii i 4 łóżka wentylowane mechanicznie. Jak poinformowało starostwo powiatowe, na dzień dzisiejszy wszystkie łóżka respiratorowe są zajęte.


Wiosną zeszłego roku, po wybuchu pandemii koronawirusa, zakup respiratora dla bocheńskiego szpitala sfinansował Nowy Wiśnicz (zakup kosztował 117 tys. zł, czytaj TUTAJ). Kilkanaście dni później radni z klubu Bocheńska Wspólnota Samorządowa o podobny krok zaapelowali do burmistrza Bochni oraz pozostałych gospodarzy gmin powiatu (czytaj TUTAJ).

W zeszłym tygodniu radny Jerzy Lysy ponownie namawiał burmistrza do przeznaczenia części rezerwy budżetowej na zakup respiratora dla bocheńskiego szpitala. – Pomagamy szpitalowi w inny sposób. Nigdy w żadnym piśmie dyrektor szpitala nie zwracał się o zakup respiratora, tudzież innych urządzeń – odparł wtedy Stefan Kolawiński (więcej o tym TUTAJ).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia