R e k l a m a

Wojewoda zadysponuje 3 dodatkowe respiratory do szpitala w Bochni

-

Trzy dodatkowe respiratory mają w środę trafić do szpitala w Bochni. Jak poinformowaliśmy dziś w Bochnianin.pl, w lecznicy nie ma już wolnych takich urządzeń, do których można byłoby podłączać pacjentów w ciężkim stanie.

Jedziemy na granicy. Rezerw już nie ma – przyznał w rozmowie z Bochnianin.pl Jarosław Gucwa, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Powiatowym w Bochni. Wolnych urządzeń ubywa, bo zajmują je pacjenci ciężko przechodzący Covid-19. Chorzy wymagający respiratora podłączani są do respiratorów transportowych i wożeni do innych szpitali. Więcej na ten temat TUTAJ.

W sprawie interweniował poseł z Bochni Stanisław Bukowiec. Jak przyznaje, uczynił to po lekturze artykułu w Bochnianin.pl. – Jestem po rozmowie z wojewodą Łukaszem Kmitą. Jutro do szpitala w Bochni trafią 3 dodatkowe respiratorypoinformował na Twitterze parlamentarzysta, przy okazji dziękując wojewodzie za szybką decyzję.

Dzisiaj przed południem o przeznaczeniu pieniędzy na zakup 2 kolejnych respiratorów zdecydował także zarząd powiatu. – Trzeba działać szybko, a wyjątkowa sytuacja potrzebuje wyjątkowych decyzji – wyjaśnił we wpisie na Twitterze starosta Adam Korta (czytaj TUTAJ). A członek zarządu powiatu Rafał Rudka zachęcał inne samorządy, do podjęcia podobnych kroków.

Poseł Stanisław Bukowiec komentuje: – Dziękuję za tę decyzję, bardzo doceniam działanie władz powiatu, a także samorządu Nowego Wiśnicza, który już rok temu ufundował respirator dla bocheńskiego szpitala – przypomina (czytaj TUTAJ).

Jak już informowaliśmy, zakup kilku urządzeń planuje także sam szpital.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc