Likwidowanie barier. W Starostwie powstanie podjazd dla wózków

-

Siedziba Starostwa Powiatowego w Bochni od ul. Różanej już wkrótce będzie dostępna dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Podpisano właśnie umowę na realizację tego zadania. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

W projekcie przewidziano przebudowę wejścia do budynku, budowę rampy dla osób z niepełnosprawnościami oraz montaż zadaszenia nad wejściem.

Wydzielone i oznakowane zostanie miejsce postojowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz miejsce dla pojazdu osoby z dzieckiem. W ramach prowadzonych robót zostanie wykonana również hydroizolacja na całej długości ściany piwnic wzdłuż elewacji od strony ulicy Różanej.

Koszt inwestycji to blisko 350 tysięcy złotych.

W naszym społeczeństwie jest coraz więcej osób z niepełnosprawnościami. Niestety większość budynków nie jest dostosowana do ich potrzeb. Konieczne są tego typu inwestycje, aby ograniczać wykluczenie i marginalizację takich osób – mówi starosta bocheński Adam Korta. – To nie jedyna tego typu inwestycja powiatu. Niedawno uruchomiliśmy wideotłumacza języka migowego w starostwie. Chcemy też wybudować windę, na którą zleciliśmy już prace projektowe – dodaje samorządowiec.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2022

X