R e k l a m a

Projekt „szCZEKAM”. Uczennice I LO zachęcają do adopcji zwierząt

-

Pięć uczennic z I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Zwolnieni z Teorii”. Ich inicjatywa pn. „szCZEKAM” ma na celu pokazanie jak ważna jest integracja człowieka ze światem zwierząt. – Chcemy nakłonić ludzi do adopcji zwierząt, a przynajmniej sprawić, aby ludzie bardziej zainteresowali się tym tematem – tłumaczą Ola, Kamila, Eliza, Zuza i Marta.

„Zwolnieni z Teorii” to pierwsza w Polsce olimpiada, która nie polega na nauce podręczników na pamięć, tylko na zrealizowaniu w prawdziwym życiu autorskiego projektu społecznego. Zainteresowani za pomocą platformy internetowej otrzymują wsparcie mentora, a także praktyczne wskazówki do realizacji projektu. Każdy kto zrealizuje swój projekt zostaje Finalistą, otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania i dołącza do Społeczności Zwolnionych z Teorii.

Wymyślony przez uczennice I LO projekt „szCzekam” ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa na krzywdę i potrzeby zwierząt. Jak można pomóc? Można np. zaadoptować bezdomne zwierzę, przyjechać do schroniska i pójść z psem na spacer, dołączyć do zbiórki karmy lub pieniędzy na leczenie dla zwierząt itp.

Będzie to ogromne wsparcie nie tylko dla zwierzaków, ale także dla pracowników schronisk. Nie bądźmy obojętni wobec niewinnych stworzeń, które tak samo jak my, czują oraz szCZEKAJĄ na kochającą rodzinę – zachęcają Ola, Kamila, Eliza, Zuza i Marta.

Więcej o projekcie można dowiedzieć się w mediach społecznościowych (linki do kanałów w nazwach serwisów): YouTube, Instagram i Facebook.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia