R e k l a m a

Małopolska. Naloty policji na siłownie. Będzie odbieranie pomocy z tarczy?

-

– Komendanci policji w całej Polsce dostali rozkaz kontrolowania wszystkich otwartych siłowni. Mundurowi otrzymali polecenie wnioskowania o odbieranie przedsiębiorcom łamiącym obostrzenia pomocy z tarczy antykryzysowej – poinformowała w niedzielę rano Wirtualna Polska.

Portal dotarł do komunikatu rozsyłanego do komendantów miejskich i powiatowych w Małopolsce. W cytowanej przez WP.pl treści korespondencji przekazywana jest informacja o poleceniu komendanta głównego policji Jarosława Szymczyka „aby we wszystkich kontrolowanych dziś działających siłowniach zabezpieczyć dokumentację dotyczącą stypendiów i wdrożyć procedurę sprawdzania odprowadzania składek do ZUS i US”, a „w przypadku potwierdzenia wystąpić o cofnięcie dotacji do PFR z uwagi na niestosowanie się do obostrzeń”.

Jak informuje Wirtualna Polska, maile w tej sprawie rozsyłane były do wszystkich małopolskich jednostek policji w czwartek 8 kwietnia. Tego dnia zmasowane kontrole ruszyły w całej Polsce.

Serwis cytuje rzecznika prasowego małopolskiej policji Sebastiana Glenia, który poinformował, że 8 kwietnia policjanci skontrolowali 216 siłowni i klubów fitness w województwie i ujawnili 14 placówek funkcjonujących wbrew obowiązującym przepisom m.in. w Brzesku, Proszowicach i Wieliczce.

W odpowiedzi na pytania Wirtualnej Polski Sebastiań Gleń wyjaśnił, że w ujawnionych przypadkach okazywało się, że „osoby ćwiczące nie należą do żadnego związku sportowego bądź należą do innych niż olimpijskie”, a w kilku przypadkach pretekstem do otwarcia siłowni było „udostępnianie obiektów klientom przedstawiającym oświadczenia o stypendium sportowym, bądź legitymujących się członkostwem np. w.: Polskim Związku Triatlonu, czy też Polskim Związku Przeciągania Liny”.

Tymczasem, jak przypomina WP.pl, od 2 kwietnia (po zmianie przepisów) w związku z wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi w siłowniach i klubach fitness mogą ćwiczyć jedynie „sportowcy zawodowi, zawodnicy pobierający stypendia sportowe, członkowie kadry narodowej, reprezentacji olimpijskiej lub reprezentacji paraolimpijskiej, uprawiający sport w ramach ligi zawodowej”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc