#nieSiecwdomu. „Jak długo jeszcze będziemy mówić że wszystko jest OK?” – WIDEO

-

W połowie marca w Bochni i Krakowie odbyły się warsztaty dla młodzieży realizowane w ramach akcji #nieSIECwdomu. – Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak wielkie piętno odcisnęło na psychice młodych ludzi zdalne nauczanie. Część uczestników zgodziła się podzielić swoimi doświadczeniami przed kamerami, aby zaalarmować jak bardzo są przygnębieni i obciążeni obecną sytuacją – mówi Paulina Czachor, pomysłodawczyni i realizatorka projektu.

Warsztaty składały się części twórczej (aktorskiej) oraz ruchowej (trening improwizacji oraz świadomości ciała). Uczestnicy budowali zaufanie w grupie, stawiając na otwartość i współpracę. Pierwsza edycja warsztatów skierowana była do młodzieży klas 6-8.

Podczas zajęć uczestnicy brali udział w swobodnych dyskusjach, w których dzielili się swoimi obserwacjami, przeżyciami i emocjami. Z zebranych materiałów powstał reportaż, który ma na celu zwrócenie uwagi na negatywne skutki długotrwałej izolacji dzieci i młodzieży.

Zajęcia odbyły się w szkole tańca „Dance & Fitness House” w Bochni, którą z wielkim zaangażowanie prowadzi Urszula Węgrzyn. Druga część warsztatów miała miejsce w „Rajskiej Szkole” w Krakowie, której dyrektorem jest Marcin Szewczyk.

Pomysł i realizacja projektu – Paulina Czachor
Instruktorzy prowadzący warsztaty – Paulina Czachor, Łukasz Raś oraz zespół „nieSIEĆwdomu”: Gabriela Jacak, Armando Gudanek, Julia Maćkowska, Olaf Kocot, Laura Bartkowicz, Magdalena Stachoń, Sylwia Wielgus.
Uczestnicy – uczniowie Rajskiej Szkoły oraz tancerze Dance & Fitness house Produkcja – Rajska Szkoła
Zdjęcia i montaż – Zawsze Tam Gdzie Ty – Michał Bielski IG: https://www.instagram.com/niesiecwdomu #niesiecwdomu #nieSIEĆwdomu

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022